Litavan Libomyšl - Doubravan B 6:0 (4:0)

22.9.2018 – mistrovské utkání

Sestava: R.Šebek st.; J.Hatina; R.Kyncl; F.Kácha; Ri.Štochl; R. Vaníček; M.Smetana; J. Tauš; J. Šlapák; P. Lukačovič (P. Leksa); V.Kop;

Rozhodčí: Z.Veverka, as.P.Štika

Marodka a zranění nám oslabily sestavu a k zápasu jsme vyrazili s jedním náhradníkem na lavičce. Prvních patnáct minut zápasu se zdálo, že bychom mohli sehrát poměrně vyrovnaný zápas. V 18. minutě jsme však po rohovém kopu dostali první branku.

Ve 30.-31.minutě jsme po hrubých chybách v obraně dostali dva slepené góly a do konce poločasu soupeř zvýšil náskok na rozdíl čtyř branek.

Ve druhém poločase se naše chyby v obranné fázi hromadily a kdyby soupeř proměnil všechny stoprocentní šance, tak zápas končil dvojciferným výsledkem.

Branku soupeře jsme v průběhu zápasu příliš neohrozili, několik šancí si vypracoval J. Šlapák, V. Kop i P. Lukačovič, ale bez zakončení. Po dobře rozehraném rohovém kopu V. Kopa hlavičkoval P. Leksa nad bránu (budu muset potrénovat :-) ).

Vzhledem k bídné účastni na trénincích nám bohužel chybí fyzická kondice, bojovnost, sehranost, kazíme spoustu přihrávek atd. atd.... A to bohužel týká i našeho A mužstva.

K dalšímu zápasu nastoupí béčko v neděli 30.9. od 13:00 doma proti Zaječovu B .

Autor: P. Leksa

PS: Nevím, zda to někdo z hráčů dočte až sem, ale chlapi, pojďme s tím něco udělat (áčko obzvlášť).  Euforie z postupu do 3. třídy přes prázdniny opadla a mám pocit, že zapálení pro hru, pro klub, pro sport, pro pocit, že nesedím doma na prdeli, značně ochablo....

Doubravan B – SK Slavoj Osek „B“ 2 : 4 (pol. 1 : 3)

16.6.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; R.Kyncl; R.Štochl; M.Kratochvíl; T.Vokůrka; P.Leksa (D.Čistý); V.Kop; T.Beran (A.Ungr); P.Lukačovič (J.Kotvald); A.Pelcman (J.Šlapák)

Rozhodčí: M.Kareš ; as.P.Moutelík

Branky: T.Vokůrka ; J.Šlapák

Proti papírově slabšímu soupeři jsme bohužel nebodovali. Do základní sestavy se tentokrát postavili 4 hráči, kteří zpravidla naskakují ze střídačky (Leksa, Pelcman, Lukačovič, Beran). Velmi brzy jsme dotali první branku. O vyrovnání se postaral po hezké kombinační akci střelou z voleje T. Vokůrka. Soupeř měl v prvním poločasu prakticky jen tři šance, ale všechny díky našim chybám proměnil.

Do druhého poločasu jsme vystřídali výše zmíněné hráče za naše mládí, doufajíce ve zvrat. Bohužel ale hned na začátku jsme dostali 4.branku. Skóre korigoval J. Šlapák.

V sezóně 2017/2018 bylo mužstvo Doubravanu, hrající hořovickou skupinu, v nelehké situaci. Vzhledem k tomu, že naše obě mužstva dospělých hrála IV. třídu (berounskou a hořovickou skupinu) nebylo možné si navzájem vypomáhat hráči. Mužstvo v hořovické skupině bylo poskládáno z hráčů, čtyřicátníků, kteří už spíše pomýšleli na konec kariéry a doplněno kluky, kteří nedávno hráli za dorost a nebo hráče, pro které byla tato sezóna úplně první za dospělé. I přesto se nás k většině zápasů scházelo dostatek a vždy bylo i koho střídat. Doufám, že nás nadšení pro újezdský fotbal neopustí. Sezónu jsme ukočili na 12. místě tabulky.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří se podíleli na udržení dvou mužstev dospělých v našem klubu, jak hráčům, funkcionářům výboru, trenérovi, pomeznímu rozhodčímu a všem našim fanouškům a fanynkám.

35628716 2083705691658111 3331442304274661376 n

SK Tlustice „B“ – Doubravan B 3 : 2 (pol. 0:0)

10.6.18 – mistrovské utkání

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina (T.Beran); R.Kyncl; M.Kratochvíl; F.Kácha; R. Štochl; V.Kop; T.Vokůrka; J.Kotvald; A.Ungr; J.Šlapák (P.Lukačovič)

Rozhodčí: V.Chvátal; as.P.Moutelík

Branky: V.Kop; J.Šlapák

První poločas jsme proti papírově silnějšímu soupeři odehráli bez větších problémů, kdy měl velkou šanci skórovat J. Šlapák. Hned v úvodu druhé půle jsme dostali branku díky laxní hře v obraně. Druhá branka padla po chybě R.Kyncla a  R. Štochla, kteří se "nedohodli" a nedokázali odkopnout vysoký balón letící do našeho vápna. Pro útočníka bylo potom jednoduché vstřelit branku.

Naději na uhrání alespoň remízi přinesly dvě hezké branky od V. Kopa a J. Šlapáka. Deset minut před koncem však pronikl přes celou naši obranu T. Zikmund a rozhodl o vítězství Tlustice.

Poslední zápas sezóny odehrajeme v sobotu 16.6. v netradičním čase doma od 14:00 proti Oseku B.

Doubravan B – TJ Drozdov „B“ 4 : 1 (pol. 2:0)

3.6.2018 – mistrovské utkání,IV.třída sk.B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; R.Kyncl; M.Kratochvíl; R.Štochl; F.Kácha (P.Leksa);T.Vokůrka; V.Kop (A.Pelcman); J.Šlapák (P.Lukačovič); A.Ungr;T.Beran (O.Navrátil)

Rozhodčí: J.Bican; as.P.Moutelík

Branky: 2x V.Kop; J.Šlapák; P.Lukačovič

Tentokrát mužstvo podalo velmi dobrý výkon.Konečně se podařilo proměňovat šance a také obrana hrála zodpovědnější než minulý týden. Bylo znát, že oproti minulému týdnu nastoupil R.Kyncl a M. Kratochvíl. Naši mladíci si zaslouží pochvalu, občas by to sice chtělo více přemýšlet a méně zbrklosti, ale bojovali ze všech sil.

Závěr zápasu uzavřel nechytatelnou ranou P. Lukačovič, který po delší pauze našel opět střeleckou formu :-) .

Předposlední zápas odehrajeme v neděli v Tlustici. Sraz v 16:00.

TJ Stašov „B“ – Doubravan B 9 : 1 (pol. 6:1)

27.5.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; J.Pazdera; R.Štochl; T.Vokůrka; V.Kop; J.Šlapák; O.Navrátil (P.Lukačovič); D.Čistý (P.Leksa); A.Ungr; T.Beran

Rozhodčí: J.Šnajdr; as.P.Moutelík

Branka: J.Šlapák

Minulý týden jsme bojovným výkonem uhráli remízu s vedoucím mužstvem soutěže a tento víkend jsme absolutně propadli s papírově slabším soupeřem. Nelze se ani vymlouvat na to, že řada hráčů byla unavena po sobotních májích. Soupeř se na vestřelené branky ani příliš nenadřel, protože jsme mu chybami v obraně a nedůsledným bráněním vytvářeli gólové šance. Za stavu 2:1, kdy branku vstřelil J. Šlapák, se zdálo, že nebude problém Stašov porazit. Ten naopak přidal do poločasu ještě čtyři branky.

I když se hrálo větší část zápasu na polovině soupeře, nebyli jsme schopni ani pořádně vystřelit na branku. Kazili jsme přihrávky, chyběla přesnější střelba. V poslední minutě neproměnil P. Lukačovič pokutový kop, ale to by nám už skóre příliš nevylepšilo.

Stašovu k výsledku značnou měrou pomohl hráč M. Andrlík, který nám nasázel 5 branek. Bohužel jsme ho nebyli schopni uhlídat...

Jediný, kdo si zaslouží pochvalu za výkon je T. Vokůrka a O. Navrátil.

Příští zápas hrajeme v neděli 3.6. od 17:00 doma proti Drozdovu B.

Doubravan B – Sparta Podluhy 1 : 1 (pol. 0:0)

20.5.2018 – mistrovské utkání, IV.třída, sk. B

Sestava: M.Fejtek; F.Kácha; R.Kyncl; M.Kratochvíl; Ri.Štochl; T.Vokůrka; V.Kop; J.Šlapák (D.Čistý); A.Ungr (T.Beran); R.Vaníček (P.Lukačovič); J.Kotvald (O.Navrátil)

Rozhodčí: P.Vlachopulos; as.P.Moutelík

Branky: J.Šlapák

S vedoucím mužstvem tabulky jsme sehráli vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli mírně navrch. Ještě 10 minut před koncem byla výhra na naší straně. Tentokrát jsme velice dobře bránili a hrálo se bez zbytečných chyb. Na konci zápasu měl možnost zvýšit skóre P. Lukačovič, jehož nájezd na brankáře zastavil praporek pomezního rozhodčího. Pochvalu za pěkný a bojovný výkon si zaslouží všichni hráči.

Ke konci zápasu došlo ke zranění R. Vaníčka, kterému držíme palce a přejeme brzké uzdravení.

Další zápas sehrajeme v neděli 27.5. už od 10:15 ve Stašově. Sraz v 9:00.

TJ Běštín – Doubravan B 2 : 4 ( 1 : 2)

13.5.2018 – mistrovské utkání, IV.třída odd.B

Sestava: M.Fejtek; F.Kácha; R.Kyncl; Ri.Štochl; M.Kratochvíl; T.Vokůrka; V.Kop;J.Šlapák (T.Beran); A.Ungr; R.Vaníček (D.Čistý); J.Kotvald (O.Navrátil)

Rozhodčí: V.Závora; as.P.Moutelík

Branky: J.Šlapák; V.Kop; R.Kyncl; O.Navrátil

I když jsme byli od úvodního hvizdu lepším mužstvem, přesto jsme ve 12.minutě dostali branku z dobře kopnutého volného kopu. O vyrovnání se postaral po brejku J. Šlapák a do půlky upravil skóre V. Kop.

Ve druhém poločase pokračoval náš tlak. Hlavou se trefil R. Kyncl a pěknou střelou O. Navrátil. Hezké šance měli také J. Kotvald a D. Čistý. Snad se jim podaří skórovat příště.

V jarní části je to po řadě proher konečně první výhra. Další zápas sehrajeme v neděli 20.5. na domácím hřišti od 17:00 hodin proti Podluhům.

SK Rpety – Doubravan B 2 : 0 ( 0:0)

6.5.2018 – mistrovské utkání, IV.třída,sk.B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; O.Navrátil; M.Kratochvíl; Ri.Štochl; T.Vokůrka; V.Kop; J.Šlapák (A.Pelcman); A.Ungr (P.Leksa); R.Vaníček (P.Lukačovič); J.Kotvald (T.Beran)

Rozhodčí: M.Pánek, as. P. Moutelík

První poločas byl vcelku vyrovnaný, bez branek na jedné i druhé straně. Ve druhém poločase chytil Martin Fejtek penaltu a chvíli na to nastřelil soupeř tyč. Až do 70.minuty jsme dokázali tlaku odolávat. Potom došel zbytek sil a během sedmi minut bylo utkání utkání rozhodnuto.

Bohužel jsme opět téměř neohrozili branku soupeře a žádnou z šancí jsme neproměnili.

Za svůj výkon si pochvalu zaslouží O. Navrátil, který si pro změnu vyzkoušel pozici stopera.

Další zápas odehrajeme v neděli 13.5. od 14:00 v Běštíně.

SK Osov – Doubravan 4 : 2 (1 : 2)

1.5.2018 – mistrovské utkání, IV.třída,sk.B

Sestava: O.Navrátil; F.Kácha; Ri.Štochl; M.Šebek (A.Pelcman); M.Kratochvíl; T.Vokůrka; V.Kop; J.Šlapák (P.Lukačovič); A.Ungr; T.Beran; R.Vaníček

Rozhodčí: A.Vlachopulos, as.P. Moutelík

Branky: J.Šlapák; O.Navrátil

Dobře rozehrané utkání jsme opět nedokázali dotáhnout k bodovému zisku. Jakoby se některým hráčům ani vyhrávat nechtělo.

Za zmínku stojí vstřelený gól O.Navrátila, který z pozice brankáře proměnil volný přímý kop.

Autor: P. Štika

Doubravan – SK Hostomice 1 : 5 (pol. 0:3)

29.4.2018 – mistrovské utkání

Sestava: O.Navrátil; Ri.Štochl; M.Šebek; J.Pazdera; M.Kratochvíl; R.Kyncl; T.Vokůrka; V.Kop; T.Beran (P.Leksa); A.Ungr (J.Kotvald); J.Šlapák

Rozhodčí: J.Šnajdr; as.M.Štochl

Branka: V.Kop

Proti papírově silnějšímu soupeři, s „netradičním“ brankářem Ondřejem Navrátilem v naší brance, bylo prvních 20 minut utkání celkem vyrovnaných a bez gólových šancí. Pak jsme ovšem po sérii chyb v našem pokutovém území poprvé inkasovali. Od této chvíle se projevila vyšší kvalita hostujícího mužstva, které častěji drželo míč na svých kopačkách. Těžko odhadovat jaký by byl výsledek zápasu, kdybychom si nedali rovnou TŘI vlastní góly (vždy tečovaná střela, která mířila buď mezi tyče nebo vedle) a naopak naše velké šance po brejcích zbrkle nezahazovali a alespoň polovinu proměnili.

O. Navrátil se ve své brankářské premiéře blýsknul několika bravurními zákroky.

Další zápas sehrajeme již v úterý 1. května od 14:00 v Osově. Dovolím si apelovat na hráče obou mužstev (béčko hraje na Vižině), aby to při oslavách čarodejnic moc nepřeháněli, dodrželi životosprávu před zápasem a ne jako vždycky ;-) .

Autor: P. Štika, P. Leksa

Horymír Neumětely „B“ – Doubravan B 5 : 0 (pol. 4:0)

22.4.2018 – mistrovské utkání, IV. TŘÍDA - sk. B

Sestava: R.Šebek st.; J.Hatina; R.Kyncl; Ri.Štochl; M.Kratochvíl; T.Vokůrka; V.Kop (J.Kotvald) ; J.Šlapák (P.Lukačovič); D.Čistý (F.Kácha); A.Ungr; T.Beran (P.Leksa)

Rozhodčí: M.Špicl, as. P. Moutelík

Již v osmé minutě jsme prohrávali 3:0. Do branky se tentokrát musel postavit R.Šebek st. z důvodu zranění naší brankářské jedničky. I když Roman Šebek již dlouhou dobu nechytá, měl velkou zásluhu na tom, že výsledné skóre nebylo dvojciferné.

V průběhu prvního poločasu jsme měli několik slibných šancí, ale střely J. Šlapáka, T. Berana šly mimo bránu. Fyzicky i herně lepší soupeř ve druhé části mírně polevil a skóroval již jen jednou.

Poměrně slušný výkon odvedl mladý rozhodčí Martin Špicl.

Doubravan B – Slovan Lochovice 1 : 2 (pol. 0 : 1)

15.4.2018 – mistrovské utkání, IV. TŘÍDA - sk. B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; M.Šebek; M.Kratochvíl; Ri.Štochl (F.Kácha); T.Vokůrka (P.Leksa); O.Navrátil (J.Kotvald); R.Kyncl; T.Beran (P.Lukačovič);  J.Šlapák; A.Ungr

Rozhodčí: M.Kareš; as. P.Moutelík

Už v druhé minutě musel M. Fejtek likvidovat soupeřovu střelu z dálky, která mířila někam pod břevno. Minutu na to utekl po křídle J. Šlapák, obešel i brankáře, ale jeho střelu z levé strany vykopl obránce z brankové čáry. V první polovině měl soupeř více ze hry, což pečetil prvním gólem.

Na začátku druhého poločasu jsme po chybě obdrželi druhou branku.  J. Šlapák i A. Ungr měli několik šancí, ale neskórovali. Jedna branka padla bohužel z ofsajdu. Ve druhém poločase jsme měli přece jenom větší nápor, což těsně před koncem potvrdil J. Šlapák, který vstřelil náš první gól jarní části soutěže. Vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo.

Za celkový výkon bychom si asi bod zasloužili. Určitě je třeba zlepšit práci z balónem a přihrávky. A to bez pořádného tréninku nejde.

Další zápas sehrajeme v Neumětelých, v neděli 22. 4. od 14:00 hodin.

TJ Zaječov „B“ – Doubravan B 1 : 0 (pol. 1 :0)

8.4.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Fejtek; Ri.Štochl; M.Šebek; M.Kratochvíl; R.Kyncl; V.Kop; D.Čistý (J.Kotvald); J.Šlapák; T.Beran; A.Ungr (P. Kiwi Lukačovič); T.Vokůrka (P. Leksa)

Rozhodčí: Bican, as. P. Moutelík

Zápas, ve kterém jsme neohrozili branku soupeře a od horšího výsledku nás zachránil brankář M. Fejtek, který chytil kromě dalších tutovek i penaltu. Branku jsme dostali po vlastní chybě v obraně, která jinak statečně odolávala soupeřovo tlaku. Za zmínku stojí snad jen bojovný výkon T. Vokůrky a střídajícího J. Kotvalda.

Další zápas sehrajeme v neděli od 16:30 proti Lochovicím.

Doubravan B – TJ Praskolesy 0 : 2 (pol. 0:1)

1.4.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; J.Pazdera (M.Šebek); M.Kratochvíl; Ri.Štochl (F.Kácha);D.Čistý (P.Leksa); R.Kyncl; O.Navrátil (T.Beran); V.Kop (J.Kotvald); J.Šlapák; A. Ungr

Rozhodčí: L.Vodička, as. J. Ptáček

Silnému soupeři jsem dokázali vzdorovat do 35.minuty, kdy jsme inkasovali první gól.V prvním poločase měl jednu významnější šanci J. Šlapák, ale finální přihrávka se mu nevydařila.

Hned ve druhé minutě druhého poločasu jsme inkasovali podruhé a utkání se již víceméně dohrávalo z povinnosti. Druhý poločas vypadal z naší strany o něco lépe, ale brankáře hostí jsme stejně téměř nezaměstnali.

Na poměrně uspokojivém skóre má velkou zásluhu dobře chytající M. Fejtek.

Pozitivní je také to, že se nás na první zápas sešlo 16.

Slavoj Osek „B“ – Doubravan B 0 : 3 (pol. 0 : 2)

18.11.2017 – mistrovské utkáníIV. třída sk. B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; M.Šebek; R. Kyncl; K.Frühauf (J.Kotvald); Ri.Štochl (J.Komárek); O.Rácz (T.Beran); T.Vokůrka (D.Čistý); V.Kop; A.Ungr; J.Šlapák

Rozhodčí: J.Krupa; as.M.Štochl

Branky: 2x J.Šlapák; K.Frühauf

K poslednímu zápasu podzimní části soutěže se mužstvo převapivě sešlo v počtu 16 hráčů. Hned v úvodní části jsme se ujali vedení, kdy trochu se štěstím skóroval J. Šlapák. Těsně před koncem poločasu přidal druhou branku po dobře zahraném přímém kopu K. Frühauf.

Druhý poločas se odehrával v rytmu neproměněných šancí. Zejména J. Šlapákovi, který se dostával do pěkných šancí, se dařilo úspěšně trefovat brankáře soupeře. Nakonec J. šlapák přidal ještě jednu branku a zápas s papírově slabším soupeřem jsme úspěšně dotáhli k vítěznému konci.

Podzimní část soutěže jsme vcelku zvládli a přezimujeme uprostřed tabulky. Před začátkem sezóny byly velké diskuze o tom, zda toto mužstvo vůbec do soutěže přihlásit. Za situace, kdy nebylo možné využívat hráče z druhého mužstva (hraje stejnou soutěž, skupinu A), to byl málem zázrak, že jsme se scházeli na každý zápas v potřebném počtu hráčů. Zajímavostí je, že celkem sedmi hráčům sestavy je více jak 40 let. V průběhu podzimu se nám podařilo sehnat nové posily - D. Čistý, J. Kotvald, A. Pelcman.

Nejlepším střelcem mužstva je po podzimu J. Šlapák, následován A. Ungrem a R. Kynclem. Poděkování patří všem hráčům a samozřejmě i M. štochlovi a R. Šebkovi st., kteří mužstvo vedou.

Čeká nás zimní příprava. Věříme, že účast na trénincích bude hojná a že hráči naberou potřebné síly na jaro.

14. Osek B 13 1 1 11 12:58 4 0 0

Doubravan B – SK Tlustice „B“ 0 : 4 (pol. 0 : 2)

12.11.2017 – mistrovské utkání

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; K.Frühauf; Ri.Štochl; P.Leksa; T.Beran (A.Ungr); R.Kyncl; O.Navrátil; (A.Pelcman); D.Čistý; J.Šlapák; V.Kop

Rozhodčí: L.Vodička; as.P. Moutelík

Podle tabulky sice slabší soupeř, ale ve skutečnosti přijelo tlustické béčko v poměrně silné sestavě, zejména s dobře běhajícími útočníky. Několik šancí jsme měli i my, ale po našich chybách v obraně je prohra zasloužená.

Premiéru si na hřišti odehrál Tonda Pelcman. Ať se mu v týmu daří.

Poslední zápas podzimu sehrajeme v sobotu 18.11. od 10:30 hod. na hřišti v Oseku. Sraz v 9:30.

Žádáme všechny hráče, aby se dostavili v hojném počtu a před zápasem dodrželi životosprávu správného sportovce. Žádné chlastání a š.kání :-)

TJ Drozdov „B“ – Doubravan B 3 : 1 (pol. 1: 0)

5.11.2017 – mistrovské utkání, IV. třída sk. B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; K.Frühauf; M.Šebek (P.Leksa); Ri.Štochl; T.Beran; R.Kyncl; O.Navrátil; D.Čistý (J.Kotvald); V.Kop; J.Šlapák

Rozhodčí: F.Kros; as.P.Štika

Branky: R.Kyncl

Celkem vyrovnaný průběh utkání dokážeme zkazit tím, že naší nekoncentrovaností, nepozorností, nedbalostí, nebo nevím čím, v podstatě darujeme soupeři všechny body. Velká škoda, tady nějaký bod měl být náš.

Nejlepším hráčem utkání na naší straně byl Richard Štochl, jehož forma roste každým zápasem.

Autor: P. Štika; poslední větu jsem doplnil já :-)

Doubravan B - TJ Stašov „B“ 2 : 0 (pol. 2:0)

22.10.2017 – mistrovské utkání, IV. třída sk. B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; K.Frühauf; M.Kratochvíl; F.Kácha; T.Beran (J.Kotvald); R.Kyncl; O.Navrátil (M.Šebek); D.Čistý (O.Rácz); V.Kop; J.Šlapák

Rozhodčí: P.Vlachopulos; as.M.Štochl

Branky: J.Šlapák; V.Kop

Za hodně větrného počasí jsme byli od začátku utkání lepším týmem. V prvním poločasu se gólově prosadil J.Šlapák a po „rozebrání“ hostující obrany i V.Kop.

V poločasu druhém silný protivítr naši převahu rozfoukal. Přesto jsme si vytvořili ještě dost brankových příležitostí na zvýšení skóre, včetně neproměněné penalty - V.Kop trefil zařízení :-), levou tyč.

Premiéru si v Doubravanu odehrál D. Čistý a J. Kotvald. Přejeme oběma ať se jim u nás daří !

Další zápas sehrajeme v neděli 5.11. od 14.00 v Drozdově.

Sparta Podluhy – Doubravan B 5 : 0 (pol. 3:0)

21.10.2017 – mistrovské utkání, IV. třída sk. B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; K.Frühauf; M.Kratochvíl; Ri.Štochl; T.Beran; R.Kyncl; F.Kácha; V.Kop; O.Navrátil; J.Šlapák

Rozhodčí: J.Krupa; as.P.Štika

Při pohledu na tabulku a skóre obou mužstev byl velkým favoritem utkání domácí tým, ale úvodní minuty vypadaly naopak. Domácí jsme k ohrožení naší branky prakticky nepustili a naopak my jsme si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí ke vstřelení gólu. Jednu z největších měl J. Šlapák, který šel sám z půlky na branku, ale finální střela mu bohužel nevyšla. O to víc mrzí hlavně všechny tři góly, které jsme v prvním poločase inkasovali a vlastně jsme je domácím darovali.

Druhý poločas se dohrával víceméně z povinnosti a s přibývajícími minutami a ubývajícími silami našich hráčů bylo jen otázkou, jak vysoká bude naše porážka.

Další zápas sehrajeme v neděli na domácím hřišti od 14:30 hodin proti mužstvu Stašov B.

Doubravan B – TJ Běštín 2 : 1 (pol. 1:0)

15.10.2017 – mistrovské utkání ,IV. třída sk. B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; R.Kyncl; M.Kratochvíl; Ri.Štochl; F.Kácha (P.Leksa); V.Kop; T.Beran; O.Navrátil; A.Kulmon; J.Šlapák

Rozhodčí: M.Pánek; as. P. Moutelík

Branky: R.Kyncl; T.Beran

Ubojovaná výhra s velkou dávkou štěstí, ale i takové se počítají. Za nasazení si zaslouží pochvalu celý tým, i když zvláště u mladších hráčů jsou stále velké rezervy. Nutno ještě dodat, že soupeř hrál druhý poločas pouze o 10 hráčích.

Další zápas sehrajeme v sobotu 21.10. od 15:30 na hřišti Podluh.

Doubravan B – SK Rpety 2 : 3 (pol. 1:3)

8.10.2017 – mistrovské utkání

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; O.Navrátil (P.Leksa); M.Kratochvíl; Ri.Štochl; V.Kop; R.Kyncl; T.Beran; F.Kácha; J.Šlapák ; A.Ungr

Rozhodčí: L.Vodička; as. P. Moutelík

Branky: R.Kyncl; J.Šlapák

Hned v úvodu jsme vlastní laxní rozehrávkou nabídli hostům dvě možnosti ke skórování, které také využili. Když soupeř přidal třetí branku, vypadalo to na ošklivý debakl.

Jenže potom jsme hru zlepšili a do poločasu se nám podařilo snížit na 1:3.

Ve druhém poločasu se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém spálil tutovou šanci na naší straně J.Šlapák a na straně druhé hostující hráči pro změnu dvakrát zakončovali do prázdné branky a pokaždé trefili pouze brankovou konstrukci. Asi čtvrt hodiny před konce utkání po samostatném úniku snížil na rozdíl jediného gólu J.Šlapák, ale vyrovnat se nám již nepodařilo. Remíza by byla zasloužená. Navíc se nám zranil útočník A. Ungr, který tak rozšířil stavy zraněných hráčů.

Další zápas odehraje "áčko" proti Běštínu na domácím hřišti v neděli 15.10. od 15.30.

SK Hostomice „B“ – Doubravan B 6 : 0 (pol. 1:0)

30.9.2017 – mistrovské utkání

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; M.Šebek; Ri.Štochl; T.Beran; V.Kop; T.Vokůrka; O.Navrátil;  J.Šlapák; P.Štika; A.Ungr

Rozhodčí: V.Závora; as.M.Štochl

V hodně okleštěné sestavě, bez možnosti vystřídat zraněné hráče, jsme moc nadějí na úspěch neměli.

Doubravan B – Horymír Neumětely „B“ 6 : 3 (pol. 2 : 3)

24.9.2017 – mistrovské utkání, IV. třída sk. B

Sestava: M.Fejtek, J.Hatina; M.Šebek; Ri.Štochl (P.Leksa); R.Kyncl; M.Kratochvíl; O.Rácz (T.Vokůrka); T.Beran (P.Štika); V.Kop; J.Šlapák; A.Ungr

Rozhodčí: J.Špicl, as. P. Moutelík

Branky: 4x A.Ungr; R.Kyncl; V.Kop.

V prvním poločase byla naše hra hodně chaotická a musíme uznat, že soupeř byl lepší.

Přesto jsme šli do dvoubrankového vedení, i když nutno dodat, že především díky hostujícímu „nebrankáři“. V rozmezí 27. až 33.minuty nám soupeř nasázel tři góly a od další pohromy nás zachránil brankář M.Fejtek, který musel likvidovat několik dalších šancí hostujícího týmu.

Ve druhém poločasu jsme i díky střídání zvýšili pohyb, přesnost a soupeře jsme začali přehrávat. V 64.minutě byl po šarvátce a za druhou žlutou kartu vyloučen hostující hráč a hned v 67.minutě A.Ungr vyrovnal na 3:3. Ve zbytku utkání už jsme dominovali a A.Ungr přidal další tři góly.

Příští týden v sobotu 30. 9. nás ovšem čeká daleko silnější tým Hostomic B. Začátek zápasu již ve 13:30!

Autor. P. Štika

Slovan Lochovice – Doubravan B 4 : 2 (pol.3 : 0)

16.9.2017 – mistrovské utkání, IV.třída oddělení B

Sestava: M.Fejtek; Ri.Štochl; K.Frühauf; M.Kratochvíl; J.Hatina; V.Kop; R.Kyncl; O.Navrátil; O.Rácz; J.Šlapák (T.Vokůrka); A.Ungr

Rozhodčí: R.Špivák; as.P.Štika

V tomto utkání byl domácí tým favoritem, ale tuto roli jsme mu výrazně ztížili. Bohužel první gól jsme domácím v podstatě darovali, když na dlouhý centrovaný míč naši hráči pouze koukali a domácí velmi snadno otevřeli skóre. Druhý gól jsme obdrželi po evidentním postavení mimo hru. Třetí gól domácí hráč trefil opravdu pěkně nechytatelnou střelou, když naši hráči nedůsledně nevyužili několik možností na uklizení míče do bezpečí.

Ve druhém poločasu jsme naší hru zlepšili a především díky agilnímu A.Ungrovi jsme si začali vytvářet šance. Po krásné akci do prázdné branky snížil R.Kyncl. Vzápětí opět zaúřadoval domácí pomezní. A.Ungr unikl všem domácím obráncům a podél brankáře poslal míč do sítě. K údivu všem opět odmáváno neexistující postavení mimo hru. Pokračovali jsme v dobrém výkonu. A.Ungr znovu dvakrát po sobě unikal domácí obraně, kterou musel opět zachraňovat domácí pomezní. Přesto jsme s dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, když po demontáži domácí obrany skóroval téměř do prázdné branky J.Šlapák. Chvíli před koncem zápasu jsme ovšem nechali osamoceného domácího hráče postupovat od poloviny hřiště až k našemu pokutovému území a ten měl dost času připravit si míč a pěknou ranou zvýšil na konečných 4:2 pro domácí. Přes porážku je potřeba naše hráče pochválit především za druhý poločas a vyzdvihl bych výkon A.Ungra.

Nemám ve v zvyku hodnotit rozhodčí, ale tentokrát mi to prostě nedá. To co předvedl domácí pomezní bylo do nebe volající a rozhodně v tom nebyla ani troška smyslu pro fair-play. Opravdu by mě zajímalo jestli může domácí hráče taková pomoc těšit a jestli v „pralesní lize“ chtějí sbírat body tímto způsobem. Já bych se styděl.

Až do samotného závěru utkání téměř přesný hlavní rozhodčí (s tím co mu signalizují asistenti, většinou nic nenadělá) si  také pokazil dojem. Nejprve nesmyslně odpískal nepřímý kop v pokutovém území za malou domů brankáři. Přitom náš obránce pouze tečoval prudkou přihrávku domácích, bez jakéhokoliv úmyslu přihrát brankáři. To přece není malá domů. A korunu všemu nasadil v 90.minutě. Za již prakticky rozhodnutého stavu 4:2 posoudil nedovolený zákrok min. 1metr před pokutovým územím jako zákrok penaltový. Bohužel, v tomto případě necítil potřebu konzultovat s pomezním (v tomto případě se mnou). Proč na jedné straně pomeznímu odpíská opravdu vše co signalizuje a druhého ignoruje ?? Celkem logicky naši hráči cítili křivdu a diskutovali, za což K.Frühauf obdržel červenou kartu. Daleko horší je, že rozhodčí na radu „přítele na telefonu“ zjišťoval, co a jak má napsat do zápisu, a navíc jsou v zápise uvedená slova, která na hřišti vůbec nepadla.

Doubravan B – TJ Zaječov „B“ 4 : 0 (pol. 2:0)

10.9.2017 – mistrovské utkání IV.třída oddělení B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; K.Frühauf; M.Kratochvíl; Ri.Štochl (P.Leksa); O.Rácz; R.Kyncl; V.Kop (T.Vokůrka); T.Beran; J.Šlapák; A.Ungr

Rozhodčí: F.Plecitý; as. P. Moutelík

Branky: J.Šlapák 2x ; A.Ungr; O.Rácz

Po výprasku z minulého týdne jsme se trochu oklepali. Při vší úctě k našemu soupeři nutno přiznat, že to byl trošku nižší level. Slušné návštěvě se utkání muselo líbit a tak by to mělo být. O naše góly se opět postarali „mladé pušky“, ale solidní výkon odvedli všichni hráči.

TJ Praskolesy – Doubravan 10 : 1 (pol. 5:0)

2.9.2017 – mistrovské utkání IV.třída oddělení B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; R.Kyncl; Ri.Štochl (P.Leksa); M.Šebek (T.Beran); J.Šlapák; O.Navrátil (P.Štika); T.Vokůrka; K.Frühauf; V.Kop; A.Ungr

Rozhodčí: P.Sekerka, as. P. Moutelík

Branka: T.Beran

Nenavázali jsme na zodpovědný výkon z minulého kola a utržili jsme ostudný debakl.

První dva inkasované góly zaváněli postavením mimo hru, ale ostatní góly jsme domácím víceméně darovali naším lehkovážným a nezodpovědným bráněním. Domácí mužstvo nás výrazně předčilo pohybem a především ve středu hřiště bylo vidět, že mají daleko zkušenější hráče. Nutno i poznamenat, že věkový průměr domácího mužstva byl mnohem nižší než náš (za Doubravan nastoupilo 7 hráčů starších 40 let).  U některých našich hráčů by to chtělo především zapracovat na fyzické kondici.

Gratulujeme Tomáši Beranovi ke vstřelení prvního gólu za dospělé.

Autor: P.Štika, P. Leksa

Doubravan – TJ Osov 2 : 1 (pol. 1:1)

27.8.2017 – mistrovské utkání, IV.třída oddělení B

Sestava: M.Fejtek; J.Hatina; M.Šebek; M.Kratochvíl; Ri.Štochl; V.Kop; T.Vokůrka; O.Navrátil; J.Šlapák; A.Ungr; K.Frühauf (T.Beran)

Rozhodčí: M.Kareš, as. P. Moutelík

Branky: A.Ungr; J.Šlapák

Po letních odchodech několika hráčů a nezájmu dalších, jsme sami byli v očekávání, jak si naše mužstvo povede. A byli jsme velmi mile překvapeni. Naši nejmladší hráči dvěma krásnými góly utkání rozhodli. V prvním poločase po pěkné přihrávce V. Kopa přeloboval soupeřova brankáře A. Ungr. Ve druhém poločase rozhodl utkání také lobem J. Šlapák. Samozřejmě je potřeba ocenit všechny hráče za velmi zodpovědný a obětavý výkon.

Další zápas odehrajeme venku 2.9. od 17.00 v Praskolesích. Není třeba zdůrazňovat, že je nutná účast všech. Případnou neúčast dát včas vědět M. Štochlovi nebo alespoň napsat na FB. Zároveň připomínám i účast na trénincích.