2017 - 2018 IV.třída odělení A - postup zpět do třetí třídy

Doubravan - Tmaň 4:0 (1:0)

16.6.2018 – mistrovské utkání

Vzhledem k neúspěchu v předchozí sezóně, reorganizaci soutěže (zůstala jen jedna III.třída a naopak vznikly dvě IV.třídy) a pádu do pralesa bylo v sezóně 2017 - 2018  naše áčko přihlášeno jako B tým do slabší skupiny IV.třídy, oddělení A okresu Beroun. Vzhledem k tomu, že naše rezerva hrála také IV.třídu, ale oddělení B, nebylo po celou sezónu vzájemně míchat hráče ze soupisky áčka z béčkem. To samozřejmě působilo řadu problémů, zejména v nedostatku hráčů.

Áčku se nakonec podařilo soutěž vyhrát a postoupit zpět do třetí třídy.

#       Z   V   R   P   Skóre   B   +/-
 
1.  
SK Doubravan Újezd B
  24   19   4   1   110:23   61   25
 
2.  
Ostrovan Zadní Třebaň
  24   18   1   5   68:20   55   19
 
3.  
TJ VČS Tmaň
  24   16   3   5   88:39   51   15
 
4.  
TJ Sokol Vysoký Újezd
  24   14   5   5   87:36   47   11
 
5.  
FK Olympie Zdice B
  24   14   4   6   70:35   46   10
 
6.  
TJ Srbsko
  24   11   3   10   61:66   36   0
 
7.  
TJ Chodouň
  24   10   0   14   63:62   30   -6
 
8.  
TJ Vižina
  24   8   6   10   45:50   30   -6
 
9.  
SK Chyňava B
  24   8   4   12   56:67   28   -8
 
10.  
ENDECO Zdejcina
  24   7   2   15   46:73   23   -13
 
11.  
SK Tetín B
  24   6   3   15   35:80   21   -15
 
12.  
TJ Chrustenice
  24   3   5   16   29:95   14   -22
 
13.  
FK Liteň
  24   1   2   21   24:136   5   -31

 

Ostrovan Zadní Třebáň – Doubravan 1 : 3 (pol. 1:1)

9.6.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Palek; P.Procházka (L.Šmehlík); J.Kříž; J.Kácha; R.Šebek; J.Leksa;D.Štich; J.Tauš; M.Šimek (M.Štich); J.Hnízdil (M.Vávra); D.Ptáček (K.Výrut)

Rozhodčí: M.Pánek; as. M.Štochl

Branky: J.Hnízdil; D.Štich; M.Šimek

Výhrou v tomto těžkém utkání jsme si zajistili, již před závěrečným kolem, první místo v tabulce.

Od úvodních minut jsme domácí tým mírně přehrávali a v 8.minutě po hezké akci parádní hlavičkou otevřel skóre J.Hnízdil a poslal náš tým do vedení. Domácí po inkasovaném gólu trošku přidali, ale do vážných šancí jsme je nepouštěli, kromě střely z velké dálky, která skončila na našem břevnu (myslím, že by ji Martin stejně chytil). Na druhé straně trefila břevno střela R.Šebka. Při střelách J.Tauše a J.Leksy se vyznamenal domácí brankář a gólovou střelu M.Šimka na poslední chvíli zablokoval obránce. Pak přišla 34.minuta. Místo jednoduchého odkopu míče jsme vymysleli daleko komplikovanější řešení a domácí i za pomoci velmi tvrdého zákroku na našeho obránce získali míč, následoval centr do našeho pokutové území a zcela volný domácí útočník trefil hlavou přesně k tyči, 1:1. Zbytek poločasu byl opět boj o střed hřiště.

Vstup do druhé půle byl ve znamení snahy domácího týmu o zvrat v utkání. Jenže na nich byla vidět nervozita a tak jsme jejich akce dokázali celkem v klidu ubránit. Postupem času jsme režii hry opět převzali do svých rukou. V 55.minutě, jinak výborně chytající domácí brankář, neudržel míč po přímém kopu a D.Štich byl tam, kde měl být a míč podruhé uklidil do sítě 1:2. Od této chvíle už jsme na hřišti opět dominovali a domácí hráli hodně chaoticky a na náhodu. V 61.min. M.Šimek krásnou střelou zvýšil na 1:3 a uzavřel skóre zápasu. Další dvě velké příležitosti neproměnil K.Výrut.

Celkově to bylo hezké utkání, sice hrané hodně tvrdě, ale férově s konečným výsledkem jaký jsme si přáli.

Poděkování také patří fanouškům obou mužstev za vytvoření parádní atmosféry. Ale zase musím více pochválit fanoušky Doubravanu (napočítal jsem 58) , byli slyšet více a celý zápas.

Autor: P. Štika

Doubravan – TJ Chrustenice 7 : 0 (pol. 2:0)

2.6.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Palek; P.Procházka; J.Kříž; J.Kácha; R.Šebek(L.Šmehlík); J.Leksa (M.Kunc); J.Tauš;  M.Vávra; D.Ptáček; M.Šimek; K.Výrut

Rozhodčí: L.Vodička; as.M.Štochl

Branky: 4x K.Výrut; 2x J.Tauš; 1x D.Ptáček

O začátku zápasu jsme našeho soupeře přehrávali, ale trochu nás zlobilo zakončení. Soupeř odolával do 22.minuty, kdy jsme vstřelili úvodní gól. Do té doby jsme jedenkrát nastřelili břevno a jedenkrát tyč hostující branky. Cca 3 minuty po úvodním gólu jsme přidali i druhý a zápas probíhal nadále v naší režii.

Ve druhém poločasu jsme přidali dalších 5 gólů a další tři body jsme s jistotou získali.

Nejtěžší zápasy nás ale teprve čekají v posledních dvou kolech.

Autor: P. Štika

TJ Srbsko – Doubravan 0 : 3 kontumačně

Tentokrát na souboj o body vůbec nedošlo a všechny tři jsme získali víceméně zadarmo (musí ještě potvrdit STK). Domácí se nesešli a ani se neobtěžovali nalajnovat hřiště a pověsit sítě. Omlouváme se početné skupině našich fanoušků, kterých vážilo poměrně dalekou cestu celkem hodně, ale jsou věci, které nezměníme.

Autor. P. štika

Doubravan – SK Chyňava „B“ 10 : 2 (pol. 6:2)

19.5.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Palek; P.Procházka; L.Šmehlík; J.Kácha; R.Šebek (M.Vávra); J.Tauš (O.Rácz);P.Moutelík; D.Štich; K.Výrut (D.Ptáček); M.Šimek (J.Leksa); J.Hnízdil (M.Kunc)

Rozhodčí: F.Plecitý ; as.M.Štochl

Branky: 3x D.Štich; 2x J.Hnízdil; 2x M.Kunc; M.Šimek; J.Tauš; R.Šebek

Po dlouhé době (naposledy 14.4.) opět na vlastním hřišti. Povinné tři body jsme s jistotou získali. Soupeř trochu vzdoroval pouze v prvním poločasu, přesto jsme si již do přestávky vytvořili čtyřbrankový náskok.

Další důležitý zápas sehrajeme v neděli 27.5. od 17:00 v Srbsku.

Autor: P. Štika

FK Liteň – Doubravan 0 : 11 (pol. 0 : 5)

13.5.2018 – mistrovské utkání

Sestava: Luď.Šmehlík; J.Kácha; J.Kříž; P.Procházka; R.Šebek; J.Tauš (M.Kunc); D.Štich;M.Vávra; O.Rácz; D.Ptáček; K.Výrut

Rozhodčí: S.Krbec; as.M.Štochl

Branky: 4x D.Štich; 2x K.Výrut; 2x M.Vávra; P.Procházka ; J.Tauš; M.Kunc

S pouze dvanácti hráči do pole jsme zajížděli k dalšímu venkovnímu utkání. Do branky se tak tentokrát postavil Luděk Šmehlík. Přes veškerou úctu, domácí tým nás během zápasu moc neprověřil, pokud nebudu počítat jednoho trochu „přemotivovaného“ domácího hráče, který nesmyslně kopal do všech a všeho kolem sebe. Kdyby někdo zakopal na hřiště patník, myslím že, by ho dokázal vykopnout ze země. V rozmezí 6.-17.min jsme domácím nasázeli tři góly a zbytek utkání byl pouze o tom, jaký bude konečný výsledek.

Máme za sebou sérii čtyř venkovních utkání v řadě, ve kterých jsme dokázali posbírat všech 12 bodů při skóre 27:2. Doufejme, že i v domácím zápase tuto sérii prodloužíme.

Autor: P. Štika

TJ Tetín „B“ - Doubravan 0 : 4 (pol. 0:0)

6.5.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Palek; J.Kácha; J.Kříž; P.Procházka; R.Šebek; P.Moutelík; D.Štich; J.Tauš (L.Šmehlík); M.Vávra (J.Leksa); D.Ptáček (M.Kunc); K.Výrut (O.Rácz)

Rozhodčí: V. Hájek; as.M.Štochl

Branky:  4x D.Štich

I třetí utkání v řadě na hřišti soupeře jsme zvládli. Ačkoliv v domácím mužstvu nastoupilo několik hráčů domácího „A“ týmu, za celý zápas jsme nepustili domácí tým do vážnější šance. Naopak, jak je v poslední době naším zvykem, s našimi šancemi jsme nakládali velmi lehkovážně. Dovolím si tvrdit, že během prvního poločasu jsme zahodili minimálně pět stoprocentně gólových šancí.

Ve druhém poločase přinesli oživení do naší hry střídající hráči a náš tlak se stupňoval.

O výsledku rozhodl D.Štich, který skóroval rovnou čtyřikrát. Bohužel v zahazování šancí jsme pokračovali i ve druhém poločasu a zahodili jsme možnost trošku si vylepšit skóre.

Ze svého pohledu by jsem vyzdvihl velmi dobrý výkon D.Ptáčka a střelce všech našich gólů D.Šticha.

Autor: P. Štika

TJ Vižina – Doubravan 0 : 8 (pol. 0 : 3)

1.5.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Palek; J.Kácha; J.Kříž; P.Procházka; R.Šebek; M.Vávra (M.Kunc); D.Štich; J.Tauš; D.Ptáček (O.Rácz); M.Šimek (P.Moutelík); K.Výrut (J.Leksa)

Rozhodčí: V.Závora; as.M.Štochl

Branky: D.Štich; D.Ptáček; J.Tauš; R.Šebek; J.Leksa; M.Vávra; 2x O.Rácz

Prvně v letošním roce jsme k utkání zajížděli v téměř kompletní sestavě. V úvodních minutách jsme se hodně trápili s velmi nerovným povrchem hřiště a vysokou trávou a v naší hře bylo opravdu hodně nepřesností. Ve 13. minutě jsme se zlobili na rozhodčího, když neodpískal pokutový kop za zákrok na K.Výruta a naši hráči za zbytečné protesty inkasovali dvě žluté karty. Správně na tento vývoj zareagoval D.Štich, vzal zodpovědnost na sebe a po povedené individuální akci otevřel skóre zápasu – 0:1. Za tohoto stavu domácí jedinkrát vážněji ohrozili naší branku, když se povedená střela otřela o tyč. V rozmezí 38. a 40. minuty jsme přidali další dva góly a ovládli jsme další vývoj zápasu.

Ve druhém poločasu už jsme věkově starší tým domácích jednoznačně přehrávali a kdyby naši hráči nezahodili mnoho dalších šancí (některé i z bezprostřední blízkosti), mohl být konečný výsledek i dvouciferný.

Autor: P. Štika

Endeco Zdejcina – Doubravan 2 : 4 (pol. 2 : 3)

22.4.2018 – mistrovské utkání

Sestava: K. Štochl, P.Procházka; J.Kříž; R.Šebek; J.Kácha; M.Vávra (O.Rácz); J.Tauš; D.Štich; J.Leksa (M.Kunc); K.Výrut; D.Ptáček

Rozhodčí: J.Špicl; as.M.Štochl

Branky: 3x K.Výrut; 1x D.Ptáček

Na malém a hodně nerovném hřišti jsme začali aktivně. Nutno ale podotknout, že pouze proti deseti hráčům domácích. Odměnou nám byly dva góly během 10.minuty utkání. Když jsme přidali gól na 3:0, zdálo se, že utkání máme pod kontrolou a bude pouze otázkou skóre. Jenže naši hráči už téměř tradičně ubrali na pohybu a přesnosti a dovolili jsme domácím do poločasu snížit na 2:3.

Ve druhém poločasu jsme sice zvýšili na 4:2, ale náš výkon se stále výrazně nelepšil a domácím jsme dovolili několikrát ohrozit naší branku. Jednou dokonce domácí nastřelili břevno naší branky. Naopak naši hráči své šance zahazovali jako na běžícím pásu.

Rád bych také zmínil velmi slušné chování domácích hráčů i části domácích fanoušků, kteří svůj tým neúnavně podporovali až do konce utkání (druhá část se bohužel chovala hůře). Velmi dobý výkon odvedl i rozhodčí zápasu.

Ovšem nejhezčí podívaná za celé odpoledne rozhodně nebyla k vidění na hřišti, ale krásný výhled do okolní přírody a údolí Berounky...

Autor: P. Štika

Doubravan – TJ Sokol Vysoký Újezd 1 : 1 (pol. 1 : 0)

14.4.2018 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; P.Procházka; J.Kříž; R.Šebek; D.Ptáček; M.Vávra; J.Tauš; D.Štich; O.Rácz (M.Štich); J.Leksa (M.Kunc); K.Výrut

Rozhodčí: J.Mázdra; as.M.Štochl

Branka: M.Vávra

Je moc těžké nějak toto utkání komentovat. Jelikož se v jarní části sezóny z různých důvodů neustále musí měnit sestava, naše výkony tomu odpovídají. Málo pohybu, moře nepřesností, nesehranost, na můj vkus i malé nasazení a laxní naložení s několika příležitostmi ohrozit branku hostujícího mužstva. Snad jediným momentem, který stojí za připomenutí, byl náš vedoucí, celkem hezký gól, vstřelený M.Vávrou. Místo aby nás ale tento gól uklidnil, přenechali jsme iniciativu hostům a ti nás za naší pasivitu zaslouženě potrestali vyrovnávacím gólem. Nic na konečném výsledku nezměnil ani náš tlak v závěrečné čtvrthodině utkání. Bohužel musíme uznat, že remíza byla opět spravedlivá. Za náš výkon jsme si více nezasloužili.

Autor: P. Štika

Olympie Zdice „B“ – Doubravan 2 : 2 (pol. 2:2)

7.4.2018 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; J.Kácha; J.Kříž; L.Šmehlík; D.Ptáček; M.Vávra; R.Šebek; J.Tauš;M.Šimek (M.Kunc); K.Výrut; J.Leksa (J.Hnízdil)

Rozhodčí: J.Šnajdr; as.M.Štochl

Branky: R.Šebek (PK) ; K.Výrut

Vstup do utkání nám vyšel parádně. V 5.minutě po kombinaci unikl J.Leksa, obešel brankáře domácích, který ho podrazil a nařízený pokutový kop proměnil R.Šebek a ujali jsme se vedení. V dalším průběhu hry se sice více hrálo na polovině domácích, ale ti jednoduchými dlouhými nákopy zásobovali dva velmi nebezpečné útočníky, kteří opravdu hrozili z každé možné příležitosti. V rozmezí 10-25. minuty  jsme jednou špatně rozehráli ve středu hřiště a jednou velmi nedůsledně bránili a domácí útočníci dokázali otočit skóre zápasu na 2:1.

Do poločasové přestávky se nám podařilo vyrovnat na 2:2 K.Výrutem.

Ve druhém poločasu byli již více nebezpeční domácí. Několik závarů v našem pokutovém území jsme však dokázali odvrátit. Na druhé straně po individuální akci J.Hnízdil předložil přihrávku před prázdnou branku K.Výrutovi, ale ten odkrytou branku netrefil.

Konečná dělba bodů je vzhledem k vývoji utkání spravedlivá.  

Autor: P. Štika

Doubravan - TJ Chodouň 3 : 1 (pol. 1:1)

31.3.2018 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; L.Šmehlík; J.Kříž; R.Šebek; J.Kácha; M.Vávra; D.Štich; J.Leksa;M.Šimek (M.Kunc); J.Hnízdil (O.Rácz); K.Výrut (D.Ptáček)

Rozhodčí: F.Plecitý; as.M.Štochl

Branky: 2x D.Štich (1x PK); O.Rácz

Od úvodu utkání jsme měli mírnou převahu, ale žádnou z našich příležitostí jsme nedokázali proměnit. V 19.min. proto přišla studená sprcha. Soupeř z přímého kopu, vůbec první střelou na naší branku, skóroval a ujal se vedení. Nějakou dobu naši hráči působili jako opaření, ale postupem času jsme si opět začali vytvářet brankové příležitosti. Po zhruba půl hodině hry byl ve velké příležitosti nešetrně sražen K.Výrut a D.Štich nařízený pokutový bezpečně proměnil a vyrovnal na 1:1.

Vývoj utkání ve druhém poločasu byl podobný tomu prvnímu. Až v 68. minutě po hezké kombinaci přidal náš druhý gól D.Štich. Místo aby nás tento gól uklidnil, nepochopitelně jsme vyklidili prostor a přenechali aktivitu hostujícímu mužstvu a oprávněně jsme se strachovali o výsledek. Přesto jsme si z brejkových situací vytvářeli další šance, ale koncovka nebyla v tomto utkání naší silnou stránkou. Uklidnění přišlo až v 88.minutě, kdy se po dalším rychlém protiútoku prosadil O.Rácz, zvýšil na 3:1 a definitivně zlomil odpor soupeře.

Všechny body jsme sice získali, ale náš výkon rozhodně nebyl přesvědčivý. V naší hře bylo málo pohybu a opravdu hodně nepřesností. Podobné výkony na další soupeře stačit nemusejí.

Autor: P. Štika

Drozdov - Doubravan (přátelské utkání) 7:1 (3:1)

10. března 2018 - přátelské utkání

Sestava: K. Štochl, P. Procházka, L. Šmehlík, J. Kácha, R. Šebek, J. Tauš, D. Štich, M. Vávra, J. Šlapák, M. Kunc, J. Leksa. Na střídačce: V. Kop, A. Ungr, T. Beran, J. Pazdera

Hned v úvodu zápasu jsme dostali laciný gól po lehké střele z dálky. Ve 28. minutě jsme inkasovali po druhé. V 35 minutě po hezkém centru J. Leksy snížil na 2:1 střídající A. Ungr. Na konci prvního poločasu jsme dostali 3. branku ze sporného pokutového kopu. Několik hezkých šancí měl J.Šlapák a další, ale bohužel bez gólu.

V úvodu druhé půle soupeř zvýšil na 4:1 a do konce zápasu nám nasázel ještě další 3 branky.

V zápase jsme neproměnili několik šancí a náš brankář také neměl zrovna svůj den. Sezóna se blíží a tak nám nezbývá než doufat, že při mistrovských zápasech se bude dařit víc.

Premierový zápas v dresu Doubravanu odehrál Martin Kunc.

Další přátelské utkání sehraje tentokrát Újezd B v sobotu 17.3. v Zaječově.

Autor: P. Leksa

VČS Tmaň - Doubravan 2 : 3 (pol. 1 : 2)

18.11.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; J.Kácha; J.Kříž; R.Šebek; P.Procházka; J.Tauš; D.Štich; M.Vávra (J.Leksa); M.Šimek (L.Šmehlík); J.Hnízdil (D.Ptáček); K.Výrut

Rozhodčí: M.Červenka, as.P. Moutelík

Branky: 3x K.Výrut

Do dalšího zápasu o čelo tabulky jsme vstoupili hodně aktivně a v prvních šesti minutách měl dvě obrovské šance M.Šimek, bohužel ani jednu nedokázal proměnit. V desáté minutě po kolmé přihrávce postupoval na brankáře domácích K.Výrut. Domácí gólman našeho útočníka podrazil a měli jsme možnost zahrávat pokutový kop. R.Šebek sice vystřelil tvrdě a poměrně přesně, ale domácí brankář dokázal bravurním zákrokem vyrazit míč do břevna a domácí obránci dokázali míč uklidit do bezpečí. Navíc hned ve 12.min. se domácí poprvé dostali na dostřel naší branky a po přímém kopu jsme prohrávali 0:1. Chvilku nám trvalo, než jsme se z obdrženého gólu vzpamatovali, ale troufám si říct, že jsme v prvním poločasu byli lepším týmem. Gólově jsme se prosadili dvakrát v rozmezí 29. – 30.min. První gól pro K.Výruta připravil nezištně J.Hnízdil a na druhém gólu stejného střelce měl obrovský podíl výborně hrající M.Šimek.

Druhý poločas již tak pohledný fotbal divákům nenabídl. Když K.Výrut završil svůj hattrick a zvýšil na 1:3 pro nás, mysleli jsme si, že utkání v pohodě dovedeme do vítězného konce. Ale nebyli bychom to snad ani my, kdybychom si to nezkomplikovali. Hned za dvě minuty po našem gólu, jsme sérií našich chyb umožnili soupeři zahrávat rohový kop a po něm jsme dostali hodně laciný gól na 2:3. Domácí tento gól hodně nabudil a vrhli všechny síly do útočení. Nám se sice otevíraly volné prostory pro rychlé protiútoky, bohužel při zakončení několika velmi dobrých šancí bylo naše zakončení zbrklé, nepřesné nebo nedůrazné. A tak jsme se museli strachovat o výsledek až do úplného konce zápasu.

Na závěr bych chtěl dodat, že domácí tým podal hodně bojovný, ale přitom velmi slušný výkon. I rozhodčí M.Červenka znovu prokázal, že je jedním z nejlepších rozhodčích na okrese Beroun.

Do jarní části soutěže budeme nastupovat z prvního místa tabulky. Zdaleka není ještě vyhráno a největší boj o postup do vyšší soutěže nás teprve čeká. Bude jenom na našich hráčích jak přistoupí k zimní přípravě.

Autor: P. Štika

KlubZVRPSBP+P-
1. Újezd B 12 9 2 1 50:14 29 0 0
2. Zadní Třebaň 12 9 0 3 36:11 27 0 0
3. Tmaň 11 8 0 3 41:16 24 0 0
4. Vysoký Újezd 11 6 3 2 38:18 21 0 0
5. Vižina 12 6 3 3 30:13 21 0 0
6. Zdice B 12 6 3 3 32:19 21 0 0
7. Chodouň 12 6 0 6 41:34 18 0 0
8. Srbsko 12 5 2 5 30:35 17 0 0
9. Chyňava B 12 4 3 5 26:31 15 0 0
10. Zdejcina 12 3 2 7 22:37 11 0 0
11. Tetín B 12 2 1 9 16:47 7 0 0
12. Chrustenice 12 1 2 9 15:53 5 0 0
13. Liteň 12 1 1 10 16:65 4 0 0

Doubravan – Ostrovan Zadní Třebáň 2 : 1 (pol. 1 : 0)

11.11.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; J.Kácha; J.Kříž; R.Šebek; P.Procházka; J.Tauš; D.Štich; M.Vávra; M.Šimek (L.Šmehlík); J.Hnízdil (P.Moutelík); K.Výrut (D.Ptáček)

Rozhodčí: M.Kareš; as.M.Štochl

Čekal nás zápas o čelo tabulky a soupeř prokazoval, že je v popředí soutěže oprávněně. Nicméně v prvním poločase jsme měli mírně navrch a častěji se hrálo na polovině hostů. Ovšem šancí ke skórování jsme si moc nevytvářeli. Kolem dvacáté minuty napřáhl ke střele zpoza pokutového území R.Šebek, ale hostující brankář předvedl výborný zákrok. V 35.min. jsme se zlobili na rozhodčího, když hostující obránce rukama stáhl na zem v pokutovém území hostů M.Vávru. Gólu jsme se dočkali tři minuty před přestávkou. Hostující hráč v pokutovém území zastavil střelu našeho útočníka rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil D.Štich.

Ve druhém poločasu hosté trochu zvýšili aktivitu a odměnou jim byl vyrovnávací gól v 62.minutě. V 75.minutě jsme si vzali vedení zpět, když jinak výborný brankář hostů neudržel střelu a vyražený míč vrátil do sítě D.Ptáček. Po sérii chyb naší obrany, jsme dovolili hostům ještě jednu velkou příležitost, ale náš brankář K.Štochl předvedl velmi důležitý úspěšný zákrok.

Podařilo se nám, myslím zaslouženě, porazit velmi houževnatého a fotbalového soupeře, který si ale trošku pokazil dojem velmi častým zdržováním a poleháváním po trávníku.

PS: Na druhou stranu nás mile překvapila nemalá skupinka hráčů a fanynek, kteří po zápase poseděli u pivka v naší klubovně.

Autor: P.Štika

Chrustenice – Doubravan 0 : 8 (pol. 0 : 6)

4.11.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; D.Ptáček (J.Kácha); J.Kříž; R.Šebek; P.Procházka; J.Tauš; D.Štich;  M.Vávra (J.Leksa); M.Šimek (P.Moutelík); J.Hnízdil; K.Výrut (L.Šmehlík)

Rozhodčí: J.Špicl; as.M.Štochl

Branky: 2x R.Šebek; 2x D.Štich; 2x K.Výrut; J.Hnízdil; L.Šmehlík

Výborný začátek utkání, když jsme do 14.minuty vedli o tři branky a o osudu utkání jsme prakticky rozhodli. Do poločasu jsme přidali další tři góly a bylo pouze otázkou, kolik gólů nasázíme v poločasu druhém.

Ve druhém poločasu jsme ale tradičně ubrali plyn a při šancích, které jsme si přesto stále vytvářeli, se nám nedařilo trefovat zařízení.

Samozřejmě, že konečný výsledek 8:0 na hřišti soupeře v náš prospěch, je velmi příjemný.

Autor: P. Štika

Doubravan – TJ Srbsko 6 : 0 (pol. 3 : 0)

21.10.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; P.Procházka; J.Kříž; R.Šebek; D.Ptáček; M.Vávra; D.Štich; J.Tauš; M.Šimek (J.Kácha); K.Výrut (L.Šmehlík); J.Hnízdil

Rozhodčí: M.Červenka; as. P.Moutelík

Branky: 2x J.Hnízdil; 2x D.Štich (1xPK); R.Šebek; L.Šmehlík

Od úvodních minut jsme měli mírnou převahu a častěji drželi míč na svých kopačkách, ale pozorně pracující obranu hostů se nám nedařilo překonat. Až ve 14.min. se individuálně prosadil J.Hnízdil a otevřel skóre zápasu. Hned ve 22.min. se chytře k tyči trefil D.Štich a otěže zápasu jsme definitivně převzali do svých rukou. Hosté ale nadále pozorně bránili před svým pokutovým územím, někdy i v devíti hráčích a tak další branky nepřicházeli. Až těsně před přestávkou po rohovém kopu bezvadně trefil míč znovu J.Hnízdil a zvýšil na 3:0.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. A když se nám podařilo vstřelit další dva góly, jak bývá v našem podání zvykem, tempo hry rázem výrazně opadlo.

Závěrem bych rád vyzdvihl velmi slušnou hru a slušné vystupování všech hráčů hostujícího mužstva.

Velkou pochvalu si zaslouží i rozhodčí M.Červenka. Na hřišti byl téměř neviditelný, přesto si zjednal dostatečný respekt přesnými výroky a pohybem po hřišti.

Autor: P. Štika

SK Chyňava „B“ - Doubravan 0 : 4 (pol. 0 : 2)

22.10.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; P.Procházka; J.Kříž; D.Ptáček; R.Šebek; J.Tauš; D.Štich; M.Vávra; M.Šimek; K.Výrut (J.Leksa); J.Hnízdil

Rozhodčí: J.Pos, as. P. Moutelík

Branky: K.Výrut; D.Štich; M.Šimek; J.Hnízdil

Nemohu komentovat průběh zápasu, jelikož jsem ho neviděl, ale roli favorita tohoto utkání jsme podle výsledku splnili. Jen tak dále.

Autor: P. Štika

Doubravan – FK Liteň 8 : 0 (pol.5:0)

14.10.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; L.Šmehlík (P.Procházka); J.Kříž; D.Ptáček; R.Šebek; M.Vávra; J.Tauš;  D.Štich; T.Kroupa (J.Kácha); K.Výrut (M.Štich); J.Hnízdil (J.Leksa)

Rozhodčí: V.Chvátal; as.M.Štochl

Branky: 3x J.Hnízdil; R.Šebek (PK); M.Štich; D.Štich; M.Vávra; J.Leksa

Při vší úctě k našemu soupeři, měli jsme vyhrát daleko výrazněji. Jenže po rychlém vedení 4:0 drtivá většina našich hráčů přizpůsobila tempo hry hostům a místo toho, abychom si zbytek zápasu užili a s chutí si zahráli, jsme divákům předvedli hodně nezáživnou podívanou.

Další zápas sehrajeme v neděli 22.10. od 15:30 na hřišti Chyňavy.

Autor: P. Štika

Doubravan - TJ Tetín „B“ 6 : 0 (pol. 4:0)

7.10.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; L.Šmehlík; J.Kříž; R.Šebek; D.Ptáček; T.Kroupa; D.Štich; J.Tauš; M.Vávra (J.Leksa); J.Hnízdil; K.Výrut (J.Kácha)

Rozhodčí: Bican; as.M.Štochl

Branky: 2x K.Výrut; D.Štich; D.Ptáček; J.Hnízdil; T.Kroupa

ČK: J.Hnízdil

I v hodně kombinované sestavě jsme našeho soupeře jednoznačně přehráli. Pouze skóre mohlo vypadat podstatně jinak, kdybychom alespoň polovinu dalších obrovských šancí dokázali proměnit. V jiných zápasech by nás takto lehkovážně zahozené šance mohli hodně mrzet. Zbytečné bylo vyloučení J.Hnízdila.

Autor: P. Štika

Doubravan – Zdejcina 2 : 1 (pol. 1:1)

23.9.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; L.Šmehlík (M.Štich); J.Kříž; J.Kácha; M.Vávra; J.Tauš; J.Leksa; R.Šebek; D.Štich; D.Ptáček; K.Výrut (T.Kroupa)

Rozhodčí: J.Šnajdr; as. T. Vokůrka

Branky: D.Štich; M.Štich

Nedokázali jsme navázat na dobrý výkon z minulého utkání a navíc ty naše začátky utkání.

Tentokrát jsme dovolili soupeři skórovat „až“ ve čtvrté minutě. Tentokrát to nebyla hezká podívaná. Během prvního poločasu na nás hostům stačilo trochu nasazení a více pohybu než předváděli někteří naši hráči. Během prvního poločasu jsme se do hry dostávali hodně těžko, přesto jsme si vytvořili několik dobrých příležitostí. Bohužel naše zakončení vypadá tak jak vypadá. Nepřesné, nedůrazné. Až těsně před přestávkou chytrou střelou nachytal hostujícího brankáře D.Štich a vyrovnal na 1:1.

Ve druhém poločase se naše hra trochu zlepšila a našeho soupeře jsme přehrávali. Když jsme dokázali vstřelit gól na 2:1 vypadalo to, že se mužstvo trochu uklidní a zápas definitivně rozhodne. Bohužel další branku jsme již nepřidali a museli jsme se strachovat o výsledek až do samotného závěru. Přísnější měřítko výkonů v tomto zápase snesou pouze Davidové Štich a Ptáček.

Autor: P. Štika

TJ Vysoký Újezd – Doubravan 3 : 3 (pol. 2:0)

17.9.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; P.Moutelík; J.Kříž; P.Procházka; D.Ptáček; J.Pazdera (K.Výrut); R.Šebek; M.Vávra (L.Šmehlík); D.Štich; T.Kroupa (J.Leksa); J.Tauš

Rozhodčí: P.Bidšovský, as. P. Moutelík

Branky: P.Procházka; J.Leksa; D.Štich

Zažili jsme hororový vstup do utkání. Hned v první minutě domácí rozehrávali volný přímý kop téměř z poloviny hřiště. Vysoký míč všichni naši hráči pouze sledovali, koukali po sobě, kdo ho asi tak odehraje, až zůstali před naším brankářem dva osamocení hráči domácích, kteří neměli nejmenší problém vstřelit první gól. Naše mužstvo bylo jako opařené, jen štěstí a nepřesnost domácích útočníků nás ochránilo před inkasováním dalších branek.

Po zhruba deseti minutách hry jsme se trošku oklepali a začali jsme častěji držet míč na kopačkách a domácí jsme přehrávali především v záložní řadě. Bohužel se nám nedařily finální přihrávky a tak jsme se do šancí příliš nedostávali. Naopak přišla studená sprcha v podobě druhého gólu domácích. Po nepřesné rozehrávce domácí zaútočili do otevřené obrany a domácí útočník tváří v tvář brankáři nezaváhal.

V poločase druhém pokračovala hra podobným způsobem. My jsme hráli častě s míčem, domácí hrozili z protiútoků. Především domácí hráč č.10 hrál velmi dobře a byl pro naší obranu největší nebezpečí. Po hodině hry se zdravě naštval P.Procházka, který sólem z vlastní poloviny hřiště obešel vše co mu stálo v cestě a nekompromisně snížil na 2:1. O další čtyři minuty jsme se radovali podruhé. K.Výrut vyhrál souboj s domácím obráncem a J.Leksa do téměř odkryté brány vyrovnal 2:2. Ještě veseleji bylo o další dvě minuty později. D.Štich si všiml špatně postaveného brankáře domácích a chytrou střelou ho přehodil a otočil skóre na naší stranu 2:3. Bohužel za pouhé dvě minuty jsme inkasovali po rohovém kopu na 3:3. Na obranu našich hráčů, domácí měli opravdu velkou výškovou převahu a hodně těžko se standardní situace bránily.

Ve zbytku utkání mohla padnout branka na obou stranách. Na naší straně nevyužili velké šance M.Vávra, K.Výrut, J.Tauš. Náš výkon v utkání nebyl ani úplně špatný, ale ani úplně dobrý. Mrzí především hodně laciné dva góly, které jsme domácím víceméně darovali a na dobré úrovní není ani naše zakončení útočných akcí. Konečná remíza je víceméně asi spravedlivá.

Autor: P. Štika

Doubravan – Olympie Zdice „B“ 1 : 1 (pol. 1:1)

9.9.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; P.Moutelík; J.Kříž; L.Šmehlík; P.Procházka (J.Tauš); J.Leksa; R.Šebek (M.Vávra); D.Ptáček; D.Štich; T.Kroupa; (K.Výrut); M.Šimek

Rozhodčí: L.Vodička; as.M.Štochl

Branka: M.Šimek

Přestože se nám povedl vstup do utkání a po několika minutách jsme se ujali vedení po hezké individuální akci D.Ptáčka skóroval M.Šimek, dočkali jsme se další nepříjemné bodové ztráty, navíc v domácím prostředí. Soupeře jsme v prvním poločase přehrávali, bohužel jsme nedokázali zvýšit skóre. A tak přišel trest. Z jediné šance hostů v prvním poločasu jsme inkasovali vyrovnávací gól.

Ve druhém poločasu s námi hosté srovnali krok a šance se objevovali na obou stranách hřiště.

O to víc mrzí neproměněný pokutový kop cca dvě minuty před koncem utkání.

I přes bodovou ztrátu se tentokrát hrál oboustranně pohledný fotbal.

Autor: P. Štika

TJ Chodouň – Doubravan 3 : 2 (pol. 1:1)

3.9.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; P.Moutelík; L.Šmehlík; P.Procházka; J.Pazdera; D.Ptáček; J.Tauš (M.Vávra); D.Štich; J.Leksa (J.Kříž); M.Šimek; T.Kroupa (K.Výrut)

Rozhodčí: V.Závora; as.M.Štochl

Branky: D.Štich; J.Pazdera

Nemůžu hodnotit, neviděl jsem. Každopádně obrovské rozčarování z výsledku.

P. Štika

I když jsme měli od začátku převahu skóroval jako první náš soupeř. Bohužel se nám nepodařilo proměnit několik velkých šancí, nastřelili jsme tyč, břevno atd.. ale štěstí bylo na straně soupeře. Ten se deset minut před koncem ujal vedení a dvě minuty na to, z trestného kopu, zvyšoval na 3:1. V dramatickém závěru pouze upravil skóre J. Pazdera.

Velká škoda a zbytečná ztráta bodů.

P.Leksa

Doubravan – Vižina 5 : 3 (3:0)

26.8.2017 – mistrovské utkání

Sestava: K.Štochl; P.Procházka; J.Kříž; L.Šmehlík; J.Kácha (D.Ptáček); J.Pazdera; R.Šebek; D.Štich; J.Tauš; M.Vávra; T.Kroupa (K.Výrut)

Rozhodčí: J.Šnajdr; as.M.Štochl

Branky: D.Štich 3x; P.Procházka; J.Tauš

Ve velkém vedru, po relativně rychlém vedení jsme  velmi rychle přizpůsobili tempo hry našemu soupeři a i když jsme měli stále více ze hry, hrál se v podstatě „pěší“ fotbal.

Ve druhém poločasu hosté snížili na 3:1, načež jsme odpověděli dalšími dvěma góly a zvýšili na 5:1. Ovšem místo toho, abychom soupeře takzvaně „dorazili“, tak se naši hráči předháněli v zahazování jedné gólové příležitosti za druhou. A díky lehkovážnosti našich hráčů jsme hostům v posledních čtyřech minutách utkání dovolili dvakrát skórovat a tak se zrodil trochu divoký konečný výsledek.

Autor: P. Štika

Doubravan – FK Komárov „B“ 3 : 2 (pol.2:1)

19.8.2017 – přípravné utkání

Sestava: J.Ptáček; J.Pazdera; P.Moutelík; L.Šmehlík; J.Kácha; Ri.Štochl (T.Beran); M.Vávra; D.Štich; T.Vokůrka (A.Ungr); J.Leksa; V.Kop (T.Beran)

Rozhodčí: M.Kareš

Branky: M.Vávra; D.Štich; A.Ungr

Opět v hodně kombinované sestavě, dokonce s hodně nezvyklým brankářem, ale tentokrát jsme naopak dokázali výsledek otočit.

SK Doubravan Újezd

Kontaktujte nás