2012 - 2013 sestup z okresního přeboru

Freyburg Trubín – Doubravan 4 : 0 (pol. 4:0)

16. června 2013

Rozhodčí: Pecka , Pos , Chvátal

Sestava: M.Fejtek ; P.Moutelík ; J.Pazdera ; R,Kyncl (R.Šebek) ; J.Kácha ; T.Vokůrka ; L.Šmehlík ; J.Kříž ; J.Leksa; R.Štochl (Z.Hnízdil) ; V.Štochl

Auta: M.Kyncl ; M.Fejtek ; P.Moutelík ; P.Štika

Trpkou sezonu jsme zakončili trpkou porážkou. Náš soupeř nás v prvním poločase vyučoval z jednoduchosti fotbalu. Navíc již v prvním poločase se nám zranili dva hráči a nahradit je v podstatě museli také zranění hráči. Ve druhém poločase jsme hru sice vyrovnali, ale slibné příležitosti ke vstřelení branky jsme řešili velice zbrkle a nepřesně.

Autor: P. Štika

 

TABULKA
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)
 
1. Zdice 26 21 2 3 73: 22 65   ( 26)
 
2. Trubín 26 13 7 6 58: 45 46   ( 7)
 
3. Osek 26 14 3 9 64: 38 45   ( 6)
 
4. Nižbor 26 14 3 9 61: 40 45   ( 6)
 
5. Stašov 26 12 4 10 55: 46 40   ( 1)
 
6. Neumětely 26 11 6 9 54: 48 39   ( 0)
 
7. Komárov 26 11 6 9 57: 48 39   ( 0)
 
8. Chlumec 26 9 8 9 43: 40 35   ( -4)
 
9. Tlustice 26 9 6 11 34: 43 33   ( -6)
 
10. Praskolesy 26 10 2 14 43: 62 32   ( -7)
 
11. Karlštejn 26 9 5 12 29: 46 32   ( -7)
 
12. ČLU Beroun B 26 8 5 13 55: 61 29   (-10)
 
13. Újezd 26 7 2 17 29: 68 23   (-16)
 
14. Podluhy 26 4 1 21 34: 82 13   (-26)

Doubravan – FK Komárov 1 : 0 (pol. 0:0)

8. června 2013

Rozhodčí: Šnajdr , Egrt , Kros

Branka: Štochl V.

Sestava: M.Fejtek , P.Moutelík , M.Kratochvíl , R.Kyncl , J.Kácha , T.Vokůrka , L.Šmehlík , Z.Hnízdil (V.Štochl) ,J.Kříž , J.Leksa , M.Krůta (J.Ptáček).

V celkem pohledném zápase jsme především v prvním poločase tahali za kratší konec. Náš soupeř působil fotbalověji a s větší lehkostí se pohyboval. My jsme měli velké štěstí minimálně při dvou šancích soupeře a další pochytal výborně chytající M.Fejtek.

Ve druhém poločasu jsme se našemu soupeři zcela vyrovnali a ve 49 min. se podařilo V.Štochlovi tečovanou střelou otevřít skóre- 1:0. Ve zbytku utkání se hra přelévala ze strany na stranu, ale naše defenziva tentokrát odolala s čistým štítem. Bohužel takové výkony jsme měli podávat o něco dříve.

Autor: P. Štika

TJ Praskolesy – Doubravan 2 : 1 (1 : 0)

6. června 2013

Rozhodčí: Hájek , Veverka , Kušo

Branka: R.Kyncl (PK)

ČK: R.Štochl

Sestava: M.Fejtek , P.Moutelík , M.Kratochvíl , R.Kyncl , J.Kácha , T.Vokůrka (J.Drábek) , L.Šmehlík , Z.Hnízdil , J.Leksa , R.Štochl , M.Krůta (V.Štochl)

Auta: M.Fejtek , M.Kyncl , P.Moutelík , P.Štika

Bohužel, porážkou v tomto zápase nám zhasla poslední naděje na záchranu v Okresním přeboru. Můžeme se pouze domnívat a dohadovat kdo a proč měl zájem, aby se muselo toto utkání sehrát na zcela neregulérním hřišti a chvílemi se jednalo spíše o závody v plavání než o fotbal. Nicméně jsme si porážku zavinili sami, když i přes nepřízeň terénu a výkonu ro.……ch, jsme si vytvořili daleko více a daleko jasnějších šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Naopak našemu soupeři jsme ve dvou případech dopřáli příliš volného prostoru a zkušený F.Perman se dvakrát gólově prosadil. K dalšímu vážnému ohrožení naší branky se soupeř téměř nedostal.

Nedá se nic dělat. Zbytek soutěže se pokusíme důstojně sehrát (i když s motivací asi bude problém) a připravíme se na další sezonu v nižší soutěži.

Jediné co nás může těšit, je to , že jsme celou sezonu odehráli v duchu Fair play a s čistým svědomím se můžeme všem fanouškům, soupeřům i rozhodčím podívat do očí. Bohužel v dnešní době asi vypadáme jako blbci. Ale pro koho se fotbal vlastně hraje???

Autor: P. Štika

Doubravan – Horymír Neumětely 3 : 1 ( pol.2:1)

25. května 2013

Rozhodčí: Vlachopulos , Krbec , Pos

Branky: M.Kratochvíl , vlastní , M.Krůta

Sestava: K.Štochl, P.Moutelík, R.Kyncl , M.Kratochvíl , J.Kácha , T.Vokůrka , L.Šmehlík , Z.Hnízdil (V.Štochl, J.Ptáček) , J.Leksa , R.Štochl (A.Kulmon) , M.Krůta

V tomto utkání jsme řešili několik absencí a již v průběhu prvního poločasu musel pro zranění odstoupit i Z.Hnízdil. Navíc jsme poměrně brzo (cca 15min.) inkasovali první gól. Naše mužstvo však nesložilo zbraně a po rohovém kopu se krásně trefil M. Kratochvíl. Těsně před přestávkou nám trochu pomohlo štěstí, když si centr R. Štochla srazil hostující obránce do vlastní sítě – 2 : 1. Ve druhém poločasu se nám podařilo přidat třetí branku, když se prosadil M. Krůta. Hosté ve druhém poločasu vážně zahrozili pouze dvakrát, ale obě šance jsme přečkali a zápas dovedli zdárně do konce.

Je velká škoda, že naši hráči v některých předešlých zápasech nepředvedli podobné nasazení a týmovou spolupráci jako v tomto zápasu. Rozhodně bychom byli v tabulce trochu jinde, než jsme právě teď.

Autor: P. Štika

TJ Karlštejn – Doubravan 5 : 1 ( 3 : 0)

Rozhodčí: Špicl , Krůta , Kros

Branka: M.Krůta

Sestava: M.Fejtek ; P.Moutelík ; R.Kyncl ; L.Šmehlík; M.Kratochvíl ; M.Krůta , R.Šebek ; J.Kříž ; Z.Hnízdil ; T.Vokůrka (A.Kulmon) ; J.Leksa (R.Štochl)

První poločas veledůležitého zápasu „o šest bodů“ jsme doslova prospali. Záložní a útočná řada nedokázala přidržet míč na svých kopačkách, chyběla agresivita, nasazení a u některých hráčů i ochota někam naběhnout. Výsledkem bylo, že přetížená obrana do poločasu třikrát inkasovala. Ve druhém poločase jsme začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Dále R.Kyncl nastřelil břevno. V dalším průběhu poločasu už jsme si vážnější šanci nedokázali vytvořit. Je třeba dodat,že v těchto chvílích byli nejlepšími obránci domácích rozhodčí a troufám si říct, že proti takové obraně by se asi neprosadila ani Sparta.

Každopádně to neomlouvá naše hráče za přístup k utkání především v prvním poločase.

Největší kaňkou ovšem bylo vyloučení našeho brankáře až po konci utkání, když byl doslova vyprovokován pomezním rozhodčím, ačkoli při svém projevu nepoužil jediné sprosté slovo. Bohužel po tomto kole nemáme záchranu v soutěži ve svých rukách, ani kdyby se nám podařilo zbývající čtyři zápasy vyhrát. Bohužel někteří naši hráči si to stále neuvědomují.

Autor: P. Štika

Doubravan – Slavoj Osek 2 : 4 (1 : 3)

11. května 2013

Rozhodčí: Bidšovký, Vodička , Rylich

Branky: Z.Hnízdil 2x

Sestava: M.Fejtek , J.Kácha (A.Kulmon), R.Kyncl, L.Šmehlík, M.Kratochvíl, T.Vokůrka, J.Kříž, R.Šebek , M.Krůta, Z.Hnízdil , J.Leksa.

Na velmi těžkém terénu jsme nezvládli další důležité utkání. Neumím pojmenovat příčinu, ale prvních dvacet minut jsme doslova prospali a v podstatě jsme si koledovali, až soupeř dá gól. Nakonec jsme mu dva góly sami doslova připravili. Sice jsme dokázali snížit na 1:2 a sahali po vyrovnání – Z.Hnízdil se objevil zcela sám před brankářem, ale branku přestřelil. V poslední minutě prvního poločasu opět přišla série našich chyb a soupeř zvýšil na 1:3.

Ve druhém poločase jsme si vytvořili mírnou převahu a deset minut před koncem jsme snížili na rozdíl jediné branky a svitla nám naděje na vyrovnání. Bohužel při rychlém protiútoku soupeře jsme velmi naivně bránili pouze dva soupeřovy hráče a ti celkem pohodlně zvýšili na konečný stav 2:4. Naší hře chyběla koncentrace v obranné činnosti, větší důraz a chytrost v útočné fázi. Pochvalu za výkon v tomto zápasu si v podstatě zaslouží pouze Z.Hnízdil.

K výkonu hlavního rozhodčího se nechci vyjadřovat. Kdo na tomto zápasu byl, viděl.

Autor: P. Štika

Doubravan – TJ Stašov 2 : 0 (pol. 0:0)

8. května 2013

Rozhodčí: Špicl, Krůta, Krbec

Branky: R. Šebek, M. Krůta

Sestava: M.Fejtek, P.Moutelík, R.Kyncl, L.Šmehlík, M.Kratochvíl, T.Vokůrka, J.Kříž, R.Šebek, M.Krůta (J.Kácha), Z.Hnízdil, J.Leksa (V.Štochl)

Náhradníci: A.Kulmon, J.Kácha, V.Štochl

Naše hřiště těsně před utkáním zasáhl přívalový déšť a tak v prvním poločase obě mužstva spíše bojovala s velmi těžkým terénem plným kaluží. Přestože nebezpečnější v prvním poločase byl náš soupeř, žádné vyložené šance nebyly k vidění ani na jedné straně. Ve druhém poločasu jsme k vysoké bojovnosti celého týmu přidali i trochu fotbalové kvality. První velkou šanci měl M.Krůta, když sám proti brankáři hostů trefil pouze jeho nohu.

V 55.min. jsme se štěstím vstřelili první gól. Po nedorozumění hostujících stoperů se míč odrazil k R. Šebkovi, který v zakončení nezaváhal 1:0. Zhruba za deset minut předvedl Z. Hnízdil skvělou individuální akci, přihrál nabíhajícímu M. Krůtovi, který mazácky uklidil míč k tyči – 2:0. Nejvážnějším ohrožením naší branky byla krásná dalekonosná střela hostujícího obránce K. Roztočila, která otřásla břevnem. Z naší strany měl ještě velkou šanci T. Vokůrka, ale míč mu při zakončení sklouzl.

Je nutné pochválit celé naše mužstvo za vysoké nasazení v průběhu celého utkání.

Autor: P. Štika

SK Chlumec – Doubravan 3 : 2 (pol. 2:1)

5. května 2013

Branky: V.Štochl , M.Kratochvíl

Sestava: M.Fejtek, P.Moutelík, R.Kyncl, L.Šmehlík, M.Kratochvíl, T.Vokůrka, Z.Hnízdil, R.Šebek (A.Kulmon), M.Krůta, J.Leksa, V.Štochl

Auta: M.Kyncl, M.Fejtek, P.Moutelík, A.Kulmon (56 km)

Nešťastná porážka v utkání,ve kterém jsme byli o něco lepší než soupeř.

Doubravan – Olympie Zdice 0 : 4 (pol.0:3)

1. 5. 2013

Rozhodčí: Kareš, Šnajdr, Plecitý

Sestava: M. Fejtek, A. Kulmon, R.Kyncl, L.Šmehlík, M .Kratochvíl, P. Moutelík, T. Vokůrka, Z. Hnízdil, R. Šebek, J. Leksa , V. Štochl (O.Navrátil)

Utkání s lídrem tabulky jsme částečně i vinou několika absencí (zranění, pracovních povinností a bohužel i alkoholu) nezvládli. Rozdíl snad ani nebyl v nasazení a fyzické kondici, ale pouze ve fotbalové kvalitě. V obranné činnosti jsme vytvořili několik „žákovských“ chyb, které soupeř potrestal (lépe řečeno jsme mu první dva góly v podstatě darovali). Naopak v útočné fázi jsme se vlastní zbrklostí a nešikovností připravili o několik nadějných šancí.

Autor: P. Štika

Doubravan – Sparta Podluhy 2 : 1 (pol. 1:0)

27.4.2013 Mistrovské utkání

Branky: L. Šmehlík , M. Krůta

Rozhodčí: Hájek,Krbec,Kušo

Sestava: M.Fejtek, P.Moutelík, R.Kyncl, L.Šmehlík, M.Kratochvíl, M.Krůta (A.Kulmon), Z.Hnízdil, J.Kříž, T.Vokůrka, J.Ptáček (R.Šebek), J.Leksa (V.Štochl)

Vstup do utkání se nám tentokrát podařil a už ve 4. minutě L. Šmehlík výstavní ranou otevřel skóre – 1:0. Ještě dalších zhruba deset minut jsme našeho soupeře v podstatě nepouštěli ani na naší polovinu, ale potom jsme se vrátili k našemu „standardu“ a do poločasu byla naše hra značně neurovnaná. Za zmínku stojí snad jen nastřelené břevno Jakubem Leksou. I soupeř nás vystrašil, když si s dlouhým odkopem pohrál silný vítr a Martin Fejtek s vypětím všech sil vytěsnil nad břevno.

Ve druhém poločase jsme jako obvykle nedokázali proměnit několik velice slibných šancí a tak jsme se nervovali do 85.min, kdy Michal Krůta svoji šanci mazácky proměnil na 2:0. Nebyli bychom to my, kdybychom trošku nezabrnkali na nervy fanouškům. Na konci nastaveného času jsme nedůrazem po standardní situaci dovolili soupeři snížit na konečných 2:1. Nerad chválím, natož jednotlivce a proto nebudu nikoho jmenovat, ale celý tým si zaslouží pochvalu za bojovnost. Kaňkou utkání je zranění Pepy Ptáčka.

Nerad se vyjadřuji k výkonu rozhodčích, ale udělám malou výjimku - odvedli výkon, při němž byli na hřišti prakticky neviditelní. Žádné komentáře, žádné zbytečné kouskování hry a přesto si dokázali zjednat respekt. 

Ve středu 1.5. hrajeme odložené utkání - doma přivítáme od 17.00 tým Zdic.

Autor: P. Štika                                                

SK Tlustice – Doubravan 3 : 0 (1 : 0)

Rozhodčí: Krůta, Špicl, Palek

Sestava: M. Fejtek, P.Moutelík, J.Ptáček, L.Šmehlík, M. Kratochvíl, M.Palek (A. Kulmon), J. Kříž, Z. Hnízdil,T.Vokůrka (R. Šebek), R. Kyncl, M.Krůta (J. Leksa)

Náhradníci: A. Kulmon, R. Šebek, J. Leksa,V. Štochl

Další důležité utkání (pro nás už je veledůležité každé) jsme nezvládli. Trenéři se pokusili dát nový impulz několika změnami v sestavě, ale bohužel to mělo spíše opačný efekt.

Vývoj utkání se lámal pět minut před přestávkou. R. Kyncl nedokázal proměnit obrovskou šanci, když stál tváří v tvář domácímu brankářovi. Z protiútoku jsme inkasovali gól hezkou, ale zřejmě náhodnou střelou. Na začátku druhého poločasu, když jsme rozehrávali ze středového kruhu, jsme lehkovážně ztratili míč a při rychlém protiútoku domácí útočník zakopl o míč a my ve dvacáté vteřině druhého poločasu prohrávali 0:2. Zbytek zápasu se od této chvíle prakticky jen dohrával a my inkasovali ještě jeden gól po přímém kopu domácích. Nutno dodat, že mu předcházel velmi zákeřný a nesportovní zákrok domácího kapitána, který zcela úmyslně, mimo dění hry, bez míče a za zády rozhodčího zranil našeho hráče M.Krůtu.

A jeden postřeh pro případné návštěvníky fotbalu v Tlustici – rozhodně sebou na tento stadion neberte děti. Realizační tým domácích se chová hulvátsky a místy až nechutně. V jejich slovníku jsou nejslušnější slova „hovado“, „magor“ a „idiot“.

Autor: P. Štika

Doubravan – SK Nižbor 2 : 5 (pol. 1:1)

Sobota, 13.4. 2013

Sestava: M. Fejtek, A. Kulmon, J. Ptáček, J. Kácha (M.Palek), M. Kratochvíl, R. Šebek, J. Kříž, Z. Hnízdil, P. Moutelík, R. Kyncl, J. Leksa (M. Krůta)

(náhradníci: M. Krůta, V. Štochl, L. Šmehlík, M. Palek)

Branky: Z. Hnízdil, P. Moutelík

Rozhodčí: Šnajdr, Kareš, Plecitý

Hodnocení tohoto utkání se nepíše vůbec lehce. Zkrátka jsme na našeho soupeře nestačili. V celé „kráse“ se ukázal přístup některých našich hráčů k zimní přípravě. Že bude soupeř působit fotbalověji jsme očekávali, ale markantní rozdíl byl především v kondici. Naši hráči byli u všeho druzí. Když se k tomuto hendikepu ještě přidají chyby v obranné činnosti, především ve vlastním pokutovém území, musíme uznat, že výsledek odpovídá dění na hřišti. Soupeř byl prostě jednoznačně lepší. Nám se za celý zápas podařili pouze dvě akce, po kterých jsme dali naše góly, ale to je v domácím utkání zoufale málo. Navíc mě mrzí, že v minulém zápase, jsem na našich hráčích viděl daleko větší nasazení a bojovnost než tentokrát. Takto se o záchranu nebojuje.

Autor: P. Štika

ČLU Beroun „B“ – Doubravan 2 : 2 (pol.1:1)

Neděle, 7.4. 2013

Sestava: M.Fejtek, A.Kulmon, J.Ptáček , J.Pazdera, M.Kratochvíl , R.Šebek , J.Kříž, Z.Hnízdil , P.Moutelík , R.Kyncl , J.Leksa (M.Krůta). Náhradníci: M.Krůta , R.Štochl

Branky: Z.Hnízdil, M.Krůta

Rozhodčí: Vlachopulos, Knotek , Pos

Utkání na umělé trávě a s velice běhavým soupeřem jsme začali opatrně, koncentrovaně a našeho soupeře jsme nepouštěli k ohrožení naší branky přesto, že měl míč výrazně častěji na kopačkách. Naopak jsme hrozili z rychlých protiútoků a během první půlhodiny jsme si vytvořili tři obrovské šance. Jak je naší zvykem, tyto šance jsme neproměnili a z nenápadného protiútoku ve 36 min. jsme v našem pokutovém území nechali osamoceného snad nejmenšího hráče na hřišti a ten hlavou otevřel skóre – 1 : 0. Ještě do přestávky se nám podařilo vyrovnat, když se po skrumáži před soupeřovou brankou odrazil míč k Z.Hnízdilovi a ten pohotovou střelou k tyči vyrovnal. Druhý poločas jsme opět zahájili neproměněním obrovské šance. Potom postupně soupeř začal na hřišti především díky lepší fyzické kondici dominovat. Přesto se nám naskytlo několik velmi nadějných protiútoků do otevřené obrany, ale žádný jsme nedokázali proměnit. Po nevyužitých šancích přišel trest. V 76min. zcela volný hráč soupeře měl dostatek času aby si míč připravil a ranou z 25 m k tyči skóroval- 2:1.

Nutno pochválit naše hráče za bojovnost a po dalším rychlém protiútoku v 85 min. J.Ptáček předložil míč před prázdnou branku M.Krůtovi se skóre vyrovnal na konečných 2:2

Další utkání sehraje A tým v sobotu 13. 4. od 16.30 hod. na domácím hřišti proti Nižboru.

Autor: P. Štika

SK Doubravan - Spartak Strašice 2:1 (2:1)

Přípravné utkání (hřiště na Doubravce, Plzeň)

Sestava: M.Fejtek, J.Ptáček, P. Moutelík, M.Šebek, M.Krůta, M.Kratochvíl, L.Šmehlík, Z.Hnízdil , J.Kříž ,T.Vokůrka, R.Šebek,  O. Navrátil, J.Leksa , J. Drábek,

Branky: Z. Hnízdil, J. Ptáček

V dalším přípravném zápase jsme se střetli proti celku ze sousedního okresu - Spartaku Strašice. První gól inkasoval náš tým. O vyrovnání se postaral Z. Hnízdil. Vedoucí branku vstřelil ještě do poločasu J. Ptáček. Ve druhém poločase již žádná branka nepadla a nutno říci, že trochu navrch měly spíše Strašice, kteří na rozdíl od našeho týmu přijeli pouze v jedenácti lidech. Ve druhém poločase za Strašice proto nastoupil do obrany hráč Újezda P. Leksa. 

Toliko oficiální vyhodnocení zápasu.

Teď si dovolím napsat názor hráče, který nastoupil za Strašice a viděl a zažil hru našeho Áčka ze strany soupeře.

Újezd nastoupil do druhého poločasu se třemi (možná čtyřmi - nejsem si jist jestli jsem v soupisce na někoho nezapomněl) čerstvými hráči. Za Strašice jsem vystřídal pouze já,  hráč 4. třídy, jak by řekl náš předseda "pralesní ligy". I přesto skončil druhý poločas bez gólu. Musím říct, že jsem se jako obránce ani příliš nezapotil. Naši útočníci za celý druhý poločas nedostali od zálohy nebo obránců pořádnou přihrávku, dlouhý pas a pod. aby se mohli do nějaké vážnější šance dostat. A tak jsem se se svým útočníkem (R.Šebek a poté J. Leksa) hezky proběhl po hřišti, zleva doprava, nahoru dolů a sem tam se potkal s míčem. Nic náročného, nic vážného....

Uznávám, bylo to pouze přátelské utkání.  Pevně věřím, že opravdová síla našeho mužstva se při mistrovských utkáních teprve ukáže.

Autor: P. Leksa

Horymír Neumětely – Doubravan 3 : 0 ( pol.3:0)

Sestava: M.Fejtek , A.Kulmon , J.Ptáček , J.Pazdera , J.Kácha, L.Šmehlík ,R.Kyncl ,T.Vokůrka (V.Štochl) , R.Štochl (J.Leksa) , Z.Hnízdil , R.Šebek (P.Lukačovič)

Rozhodčí: Pecka ,Vlachopulos P., Pos

Poslední letošní utkání jsme opět nezvládli. Čekali jsme, že soupeř na nás ze začátku utkání „vletí“, ale ani přes několik upozornění jsme začátek utkání nezvládli. Ve čtvrté minutě po zbytečné ztrátě míče jsme soupeře dokázali zastavit pouze nedovoleně a ten se z následného přímého kopu nádherně trefil. V patnácté a dvacáté minutě jsme našimi zpětnými přihrávkami doslova nabídli soupeři další dva góly a ten jimi nepohrdl. A bylo v podstatě po zápase. Co naplat, že jsme si také vytvořili několik velmi dobrých příležitostí, když naše střelecká potence je, jaká momentálně je.

Ve druhém poločase se nám soupeř v zahazování šancí přinejmenším vyrovnal a kdyby konečné skóre bylo třeba 10 : 6 , tak by se moc diváků nedivilo.

Každopádně, abychom se dokázali zachránit v Okresním přeboru, náš čeká těžká zima a ještě těžší jaro. Deset bodů po podzimní části je zoufale málo.

Děkujeme všem našim fanouškům za jejich přízeň v průběhu podzimní části sezóny.                                           

Autor: P. Štika

TABULKA
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)
 
1. Zdice 13 10 1 2 37: 14 31   ( 13)
 
2. Osek 13 9 1 3 43: 19 28   ( 7)
 
3. Komárov 13 7 3 3 37: 21 24   ( 3)
 
4. Nižbor 13 7 1 5 31: 16 22   ( 4)
 
5. Tlustice 13 6 3 4 19: 20 21   ( 3)
 
6. Praskolesy 13 7 0 6 28: 30 21   ( 0)
 
7. Trubín 13 5 5 3 26: 27 20   ( -1)
 
8. Neumětely 13 5 4 4 22: 21 19   ( -2)
 
9. Chlumec 13 4 4 5 21: 21 16   ( -2)
 
10. Stašov 13 4 2 7 25: 27 14   ( -7)
 
11. Karlštejn 13 3 3 7 13: 24 12   ( -9)
 
12. ČLU Beroun B 13 3 2 8 22: 37 11   ( -7)
 
13. Újezd 13 3 1 9 11: 34 10   ( -8)
 
14. Podluhy 13 3 0 10 21: 45 9   ( -9)

Doubravan – Freyburg Trubín 1 : 1 (pol.0:1)

Sobota, 17.11. 2012

Sestava: M.Fejtek , A.Kulmon , J.Ptáček , L.Šmehlík , J.Kácha , T.Vokůrka (V.Štochl) , R.Kyncl , P.Moutelík , M.Šimek (M.Krůta) , Z.Hnízdil , R.Šebek.

Rozhodčí: Špicl , Šnajdr , Ryska

V prvním poločase jsme soupeře nepustili do žádné vážnější šance až na jednu lehkou střelu, kterou naše obrana tečovala M.Fejtkovi do protisměru a byl z toho vedoucí gól hostujícího mužstva. Naopak naše velké šance (jak už je celkem pravidlem) jsme nedokázali využít. Buď při zakončení opět selhali naši hráči, nebo Trubín podržel výborným zákrokem „náš“ brankář J.Kopic. Ve druhém poločase jsme dokázali vyrovnat a snažili jsme se strhnout vývoj utkání na naši stranu. Byly pasáže hry, kdy až na našeho jednoho hráče v poli byli všichni hráči nastěhovaní v pokutovém území Trubína. Naopak byli i pasáže utkání, kdy se soupeř z našeho tlaku vymanil a snažil se ohrozit naší branku. Nesouhlasím ale s komentářem na stránkách Trubína, že by měli v zápase více šancí než my.

Bohužel, opět jsme nedokázali vstřelit více jak jeden gól a přišli jsme o další cenné body v boji o záchranu, navíc na domácím hřišti.

Autor: P. Štika

FK Komárov – Doubravan 2 : 0 (pol.0:0)

Sobota, 10. 11. 2012

Sestava: M.Fejtek , A.Kulmon , J.Ptáček , M.Kratochvíl , J.Kácha , T.Vokůrka (V.Štochl) , L.Šmehlík , R.Kyncl , P.Moutelík , Z.Hnízdil , R.Šebek

Rozhodčí: Egrt , Plecitý , Veverka

Domácí mužstvo bylo v tomto utkání favoritem se kterým jsme sehráli více než vyrovnané utkání. Opět se na výsledku projevila naše střelecká impotence, když jsme nedokázali využít ke vstřelení branky ani jednu z velmi dobrých příležitostí. Snad abychom pro naše „střelce“ pořídili nějakou příručku, jak dát gól.

Autor: P.Štika

Doubravan – Praskolesy 2 : 1 (pol. 0:1)

Sobota, 3. 11. 2012

Sestava: M.Fejtek , A.Kulmon , J.Ptáček , J.Pazdera , M.Kratochvíl , L.Šmehlík , R.Kyncl , Z.Hnízdil , J.Kácha (T.Vokůrka) , J.Leksa (M.Krůta) , R.Šebek

Rozhodčí: Spiegl, Kros , Setnička

Branky: J.Ptáček , M.Krůta

Opět jsme předvedli naší „úžasnou“ střeleckou produktivitu. Tentokrát, ale se šťastným koncem pro nás. Po nevyužití několika velmi dobrých šancí v prvním poločase,přišel trest v podobě vedoucího gólu hostí v nastaveném čase prvního poločasu.

Naše hráče musíme pochválit za bojovnost a trpělivost během druhého poločasu, kdy se nám celkem zaslouženě podařilo vývoj zápasu otočit.

Jednoduchá statistika – pouze ve třech utkáních podzimní části jsme dokázali vstřelit alespoň dvě branky a tyto utkání jsme vyhráli. Návod jak dál by měl být jednoduchý-teoreticky by mělo stačit dát dva góly v každém utkání.

Další zápas odehrajeme v sobotu, 10.11. od 14.00 v Komárově. Sraz hráčů v 13.00.

Tréninky - úterý od 17.30, sraz na hřišti - lehký výklus a potom fotbálek v tělocvičně.

                  - čtvrtek od 17.30, sraz v tělocvičně - běh, cviky na rychlost a fotbálek.

Autor: P. Štika

Doubravan – Karlštejn 1 : 2 (1 : 0)

Sestava: M.Fejtek, A.Kulmon , J.Ptáček , J.Kácha , R.Šebek , L.Šmehlík ,R.Kyncl ,T.Vokůrka (M.Krůta) , Z.Hnízdil , J.Kříž (V.Štochl)

Rozhodčí: Knotek ,Hájek ,Koldová

Branka L.Šmehlík

Další velmi důležité utkání jsme nezvládli, především díky sterilní hře směrem dopředu, přestože jsme během zápasu dvakrát nastřelili brankovou konstrukci.

První poločas byl celkem vyrovnaný a těsně před přestávkou jsme se ujali vedení po přímém kopu L.Šmehlíka. Ve druhé půli se soupeři podařilo vyrovnat a Doubravan upadl do velké křeči. V závěru se oba soupeři snažili strhnout vývoj zápasu na svoji stranu. Šance si vytvářeli oba týmy. Už to vypadalo,že se body budou dělit,když se v 92.minutě po rohovém kopu s velkou dávkou štěstí hlavou trefil hráč Karlštejna.

Autor: P.Štika

Slavoj Osek – Doubravan 2 : 0 (pol.2:0)

Sestava: M.Fejtek , A.Kulmon , J.Ptáček , M.Kratochvíl , J.Kácha , R.Šebek , L.Šmehlík , R.Kyncl , J.Leksa (T.Vokůrka) , Z.Hnízdil , J.Kříž (V.Štochl)

Rozhodčí: Krupa , Krůta , Rylich

Opět ve velmi kombinované sestavě jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Rozhodlo pouze to, že naši hráči nedokážou proměnit ani hodně nadějné šance. Již neberu situaci, kdy náš hráč má před sebou pouze brankáře soupeře, jako vyloženou šanci. Kdybychom proměnili alespoň polovinu těchto nadějných šancí, mohli jsme mít minimálně bod nebo dokonce tři. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál.

Opět musím pozitivně hodnotit přístup hráčů a nasazení, i když to na body nestačilo.

Rovněž pozitivně hodnotím i výkon trojice rozhodčích.

Autor: P. Štika

Doubravan – SK Chlumec 2 : 1 (pol. 0:0)

Sestava: M.Fejtek ; A.Kulmon ; J.Ptáček ; L.Šmehlík ; J.Kácha ; R.Šebek ; R.Kyncl ; P.Moutelík ; M.Šimek (J.Leksa) ; J.Jiránek (M.Kratochvíl) ; Z.Hnízdil

Rozhodčí: Egrt ; Spiegl ; Ryska

Branky: M.Šimek ; P.Moutelík

Troufám si říct, že kvalitu naší hry výrazně ovlivnilo vážné zranění kolena J. Jiránka a vynucené střídání  snad již ve druhé vteřině utkání. V prvním poločase byl soupeř aktivnější, ale dokázali jsme udržet čisté konto. V úvodu druhého poločasu M. Šimek vstřelil první branku, čímž naše mužstvo trochu uklidnil a naopak hosté znervózněli. Vytvářeli jsme si další šance, ale zatím bez gólového efektu. Nutno dodat, že při jedné naší šanci se rovněž vážně zranil brankář hostů a musel být odvezen sanitkou. Po dlouhém přerušení hry se po rychlé kombinační akci dokázal střelecky prosadit P. Moutelík a zvýšil na 2:0. Vývoj utkání jsme kontrolovali až do šesté minuty nastaveného času. Naši útočnou akci jsme nedotáhli do úspěšného konce a soupeř z protiútoku snížil na 2:1. Další čtyři minuty do závěrečného hvizdu rozhodčího (mimochodem odvedl velmi solidní výkon) to byla hra nervů se šťastným koncem pro nás.

Na závěr přejeme brzké uzdravení oběma zraněným hráčům.

Autor: P. Štika

Sparta Podluhy - Doubravan 3:1 (3:0)

Sestava: M.Fejtek, L.Šmehlík , J.Ptáček , J.Jiránek , A.Kulmon , J.Kácha (J.Leksa), R.Kyncl , Z.Hnízdil , P.Moutelík , M.Šimek , R.Šebek (V.Štochl)

Rozhodčí: Hájek ,Vlachpulos P. , Kros

Branka: R.Kyncl

Poraďte někdo kudy kam. Sestava byla celkem solidní a úvod zápasu nevypadal špatně. Samozřejmě byla velká chyba, že jsme náš tlak nedokázali vyjádřit nějakým gólem. Soupeř se dostal na naší polovinu až po více než deseti minutách a hned jsme prohrávali. Smutné na tom však je, že gólu předcházelo naše vhazování autu a za deset vteřin inkasujeme. Vypadá to, že už neporazíme ani bábu s nůší. Na jeden náš gól potřebujeme deset tutových šancí. Naopak našim soupeřům stačí, když se dostanou na naší polovinu (v prvním poločase se tam dostal soupeř ještě asi pětkrát a bylo to 3:0).

Jednu „zajímavou“věc v tomto utkání předvedl jinak výborný rozhodčí Hájek. Ve druhém poločase jsme se nadechli k dalšímu náporu. Dokázali jsme snížit na 3:1 a měli nadále převahu. Při obrovské šanci R. Šebka (netrefil zcela odkrytou branku) se domácím zranil brankář. Náhradník byl tou dobou v „civilu“ u kiosku na pivu a tak 21 hráčů v dešti a chladném počasí čekalo více než deset minut než proběhlo střídání. Velmi zvláštní pravidlo.

Autor: P. Štika

Nižbor – Doubravan 6 : 1 (pol. 2:0)

Sobota 15. 9. 2012

Sestava: M.Fejtek, A.Kulmon, J.Ptáček, M.Kratochvíl, L.Šmehlík, R.Šebek, R.Kyncl, J.Jiránek, Z.Hnízdil (J.Leksa), P.Motelík, M.Krůta (O.Navrátil)

Branka: M.Krůta

Rozhodčí: Krupa , Kušo , Rylich

Se soupeřem jsme dokázali držet krok pouhých 24 minut,kdy jsme v rozmezí čtyř minut dvakrát inkasovali. V úvodu druhého poločasu jsme sice dokázali snížit,ale to bylo v našem podání vše. Soupeř jasně dominoval pohybem všech hráčů, rychlostí a důrazem v osobních soubojích. Konečný výsledek je zcela zasloužený a od většího přídělu branek nás uchránilo nepřesné zakončení domácích hráčů a výborný výkon našeho brankáře Martina Fejtka.

Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál. Snad tato facka pomůže, že si naši hráči konečně uvědomí, že Okresní přebor nejde hrát bez poctivého tréninku.

Olympie Zdice – Doubravan 4 : 0 (pol.4:0)

Sobota 25.9. 2012

 Sestava: M.Fejtek ; A.Kulmon ; R.Kyncl ; M.Kratochvíl ; J.Kácha ; P.Moutelík ; Z.Hnízdil ; J.Jiránek ; R.Šebek ; O.Navrátil (V.Štochl) ; J.Leksa

Rozhodčí: Špicl ; Spiegl ; Ryska

V letošní sezoně asi největší aspirant na postup nám nedal skoro žádnou šanci.Kvalita sestav prostě byla na jiné úrovni. Sice jsme se nedostali pod souvislý tlak a góly byli spíše dílem individuálních chyb a nedůslednosti v obraně. Největší pozitivum tohoto zápasu byla dobrá morálka celého mužstva, když ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně.

 Autor: P. Štika

Drtivá prohra se Stašovem a první body na domácím hřišti v souboji s Berounem B

Sobota, 1. 9. 2012

Stašov - Doubravan 6 : 0 (pol. 2:0)

Sestava: M.Fejtek; A.Kulmon ; R.Kyncl , M.Kratochvíl , J.Kácha, (V.Štochl), L.Šmehlík, P.Moutelík,

Z.Hnízdil, J.Jiránek, R.Šebek, J.Leksa

Papírově silnější soupeř prokázal svoji kvalitu a nadělil nám šest gólů. První gól padl po rohovém kopu a do druhé poloviny jsme vstupovali s dvoubrankovým mankem. Na začátku druhého poločasu jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale bohužel je naše útočné duo Leksa-Šebek neproměnilo. Naopak soupeř zvýšil o další branku a bylo po zápase. Výsledek hovoří za vše.

Jsme na začátku soutěže, takže není nutno zoufat. Doufejme, že se v příštích zápasech začne dařit.

So 8.9.2012 (mistrovské utkání)

Doubravan – Č.L.U. Beroun „B“ 2 : 1 (pol. 0:1)

Sestava: M.Fejtek ; A.Kulmon ; J.Ptáček ; M.Kratochvíl ; J.Kácha ;L.Šmehlík ;R.Kyncl ;J.Jiránek ;P.Moutelík; Z.Hnízdil (V.Štochl) ; R.Šebek (J.Leksa)

Branky: L.Šmehlík ; J.Leksa

Rozhodčí: Hájek , Krbec , Vodička

V důležitém utkání jsme předvedli festival neproměněných šancí. Za celou loňskou sezonu jsme nešli tolikrát sami na brankaře soupeře jako v tomto zápase. První poločas jsme místo luxusního vedení prohráli ojedinělou tečovanou střelou a byli opět nervy. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve spalování šancí až do 72.minuty, kdy se chytře k tyči trefil L.Šmehlík.

V 80 minutě střídající J.Leksa při prvním dotyku s míčem otočil vývoj utkání v náš prospěch.

Přípravná utkání proti Spartaku Strašice a Drozdovu

Ne 12.8.2012 (přípravné utkání)

Spartak Strašice – Doubravan 3 : 5 (pol. 2:3)

Sestava: M.Fejtek , A.Kulmon, M.Kratochvíl , R.Kyncl , J.Kácha , L.Šmehlík (O.Navrátil) , Z.Hnízdil ,M.Hovorka , R.Šebek , T.Vokůrka (V.Štochl) , M.Krůta Branky: R.Šebek , M.Hovorka , 2x M.Krůta , O.Navrátil

Přestože náš soupeř v minulé sezoně ještě nastupoval v I.B třídě, není radno naší výhru nějak přeceňovat. Přeci jen měli hráči domácích za sebou posvícenskou zábavu a ke konci utkání se to projevilo. Přesto musíme ocenit nasazení našich hráčů, kdy i ve velmi kombinované sestavě (na což si budeme muset asi zvyknout) měli některé pasáže utkání velmi dobrou úroveň. Největší problém v nové sezoně, bude podle všeho s fyzickou kondicí a velmi úzkým kádrem. Auta: M.Fejtek , P.Štika , A.Kulmon?? 40km

So 18.8.2012 (pohárové utkání)

TJ Drozdov – Doubravan 3 : 2 (pol.2:2)

Sestava: K.Štochl,A.Kulmon,M.Kratochvíl,R.Kyncl ,J.Kácha (P.Leksa) , R.Šebek,J.Jiránek,Z.Hnízdil,P.Moutelík,O.Navrátil,V.Štochl (J.Leksa).

Branky: R.Kyncl , O.Navrátil

Problémy s úzkým kádrem se naplno projevily. K utkání jsme přijeli s pouze 11 hráči a až v průběhu utkání dorazili další dva náhradníci. Ve velkém vedru jsme velice rychle naši hru „srovnali“ se soupeřem. Diváci si moc fotbalové krásy neužili. Příští týden už půjde do tuhého. Bohužel není předpoklad, že by se někdo ze zraněných hráčů mohl vrátit do kádru a ani potrestaným hráčům stále tresty nevypršeli. Ostatním se stále nechce. Nedá se nic dělat- nějak to musíme přežít.

Autor: P. Štika

SK Doubravan Újezd

Kontaktujte nás