2010-2011 založení webových stránek

SK Doubravan – TJ Drozdov 4 : 1 (2:1)

K účasti v dalším ročníku Okresního přeboru jsme bez ohledu na další výsledky museli vyhrát. Porážka by znamenala sestup a na remizu se nedalo moc spoléhat. Na hráčích byla vidět nervozita a ta se přenesla i do skóre zápasu, když jsme zhruba ve dvacáté minutě inkasovali. Mohlo být ještě daleko hůře, hráč soupeře Kuška postupoval zcela sám na Ma.Palka. Ten ovšem prokázal zkušenosti a na dvakrát tento unik zlikvidoval. Poté se začal vývoj zápasu obracet. Zvýšená aktivita našich hráčů dostala soupeře pod tlak, ve kterém jsme do poločasu dokázali otočit skóre na 2:1. Ve druhé půli již nebyl soupeř tolik nebezpečný a naši výhru jsme potvrdili dalšími dvěma góly.

Sestava:

Ma.Palek

L.Šmehlík,J.Jiránek,J.Ptáček,P.Moutelík

M.Krůta(J.Zelenka),Mi.Palek(P.Novák),R.Kyncl,D.Štich,

R.Šebek (J.Tauš) , K.Vajs

Branky: D.Štich 2x ; R.Šebek, R.Kyncl (PK)

Rozhodčí:Svoboda,Teplý,Vlachopulos

Komentáře k ostatním zápasům jarní části najdete v příloze tohoto článku.

SK Chlumec – SK Doubravan 3 : 0 (1:0)

Další nepovedené utkání na hřišti soupeře. Asi nikdo nedokáže pochopit co se děje s naším mužstvem na hřištích soupeřů, proč nedokážeme navázat na výkony z domácích utkání, kde dokážeme přehrávat i soupeře z vyšších pater tabulky. Opět jsme na začátku utkání inkasovali velmi levnou branku – tentokrát již ve třetí minutě. Následovala pasáž hry, kdy jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Na začátku druhého poločasu jsme soupeře přikovali do pokutového území, ale gólu jsme se nedočkali. Hráči domácích dvakrát zastoupili brankáře na brankové čáře a jednou jsme nastřelili tyč. V této době se rozhodovalo,jak utkání skončí.  Zhruba dvacet minut do konce jsme po individuální chybě inkasovali druhý gól a bylo prakticky rozhodnuto. Pokutový kop na 3:0 pro domácí v závěrečných minutách už byla pro nás pouze rána z milosti. Pouze málo našich hráčů si v tomto utkání „o život“ zaslouží pochvalu alespoň za nasazení a bojovnost. Přemýšlet by tentokrát měli hlavně ti mladší.

Situace je již kritická, ale stále ji máme ve vlastních rukou. Stačí „pouze“ dvakrát vyhrát a nemusíme se na nikoho ohlížet. Tuto skutečnost si ale musí uvědomit úplně všichni.

Autor: P. Štika

SK Doubravan Újezd – Stejstav Hýskov 2 : 0 (1:0)

Tentokrát za bojovný a zodpovědný výkon,proti velmi kvalitnímu soupeři zaslouží pochvalu celé mužstvo včetně náhradníků (tak by to mělo vypadat každé utkání). Naši hráči se předháněli v zahazování i těch nejvyloženějších šancí a zahrávali si s nervovou soustavou 120 diváků až do předposlední minuty, kdy dal R.Kyncl druhou uklidňující branku. Přes tuto cennou výhru ,stále nemáme jistotu záchrany v O.P. Nezbývá nic jiného, než v následujících dvou utkáních konečně získat nějaké body na hřištích soupeřů. Zatím jsme v této sezoně nepřivezli ani jediný bod. S touto bilancí jsme asi jediní na okrese.

Branky: Milan Palek, Radek Kyncl.

Rozhodčí: Ryska, Sekerka, Spiegl.

Sestava: Ma.Palek, L.Šmehlík , J.Ptáček , P.Moutelík, M.Krůta (J.Zelenka), J.Jiránek, R.Kyncl, Mi.Palek, D.Štich (J.Tauš), R.Šebek, K.Vajs (P.Novák)

21.5. Ostravan Zadní Třebáň - SK Doubravan 4:1 (2:0)

V dalším existenčním utkání jsme totálně propadli. Po dobrém začátku,kdy jsme měli soupeře v podstatě přikovaného u pokutového území jsme v 17 minutě dostali polovlastní gól a tým se totálně zhroutil. Ačkoliv soupeř nebyl nijak kvalitní – dokonce chytal hráč z pole, nezmohli jsme se v prvním poločase v podstatě na nic a těsně před přestávkou jsme z rychlého protiútoku inkasovali podruhé. Druhý poločas byl téměř stejný. Po tlaku v úvodu poločasu jsme opět inkasovali po hrubé individuální chybě. Zhruba dvacet minut před konce Milan Palek snížil střelou ze 40 m na 1:3. Následoval náš tlak a několik neproměněných velmi dobrých příležitostí. Soupeř opět trestal z rychlého protiútoku, kdy postupovali na naši bránu tři hráči soupeře proti jedinému obránci. Nutno dodat, že Martin Palek nejméně tři další šance (opět rychlé protiútoky) zlikvidoval. Na našich hráčích byla vidět nervozita, na některých ustrašenost v osobních soubojích a další nechci komentovat. Prostě se nenajde nikdo,kdo by v sobě našel odvahu vzít zápas do svých rukou a strhnout k alespoň větší bojovnosti další spoluhráče. S tímto nasazením opravdu nemáme v okresním přeboru co dělat, ovšem byla by chyba to takhle předem vzdávat.

JARO 2011 - komentáře k ostatním zápasům jara

JARO 2011

26.3.2011                         Slavoj Osek - Doubravan   3 : 1   (pol. 1:1)

ČK – R.Kyncl (20 min.)

Gól jsme inkasovali již v první minutě,ale ještě jsme dokázali odpovědět a vyrovnat. Po přísném vyloučení R.Kyncla ve 20 minutě nás již soupeř přehrával a bylo otázkou času jak dlouho dokážeme přesile odolávat.

3.4.2011                          Doubravan – Olympie Zdice „B“   1 : 0  (pol. 1:0)

M.Palek

L.Šmehlík; J.Ptáček ; P.Moutelík

M.Palek ; P.Novák ; J.Jiránek ; J.Kříž (M.Krůta) ; J.Zelenka (J.Tauš)

K.Vajs (R.Šebek) , D.Štich

Branka: K.Vajs

Rozhodčí: Svoboda,Ryska,Belanský

Hosté působili fotbalověji ,ale naše obrana byla pozorná a o výsledku rozhodla branka ze sedmé minuty. Další velké šance z rychlých protiútoků jsme již neproměnili. M.Krůta dokonce z malého vápna nastřelil tyč.

10.4.2011                        Č.L.U. Beroun „B“ - Doubravan      2 : 1  (pol. 0:0)

M.Palek

L.Šmehlík (M.Krůta); J.Ptáček ; P.Moutelík

M.Palek ; P.Novák ; J.Jiránek ; J.Kříž (J.Tauš) ; J.Zelenka

K.Vajs  , D.Štich (R.Šebek)

Rozhodčí: Kareš,Šnajdr,Ducký

D.Štich neproměnil pok.kop.

Hráči skvěle plnili taktické pokyny a domácí se prakticky nedostávali do šancí. Z ojedinělé,ale krásné akce dal soupeř v 55 minutě vedoucí gól. Následovala naše neproměněná penalta a druhý gól soupeře,kterému předcházel faul na našeho bránícího hráče.V závěru jsme soupeře zatlačili do obrany,což stačilo pouze na snížení.Škoda,že jsme nedokázali dotáhnout do úspěšného konce některou mnoha breakových situací.

17.4.2011                        Doubravan – Frejburg Trubín     5 : 2  (pol. 5:0)

M.Palek

L.Šmehlík, J.Ptáček, P.Moutelík

D.Štich (J.Zelenka),Mi.Palek (J.Tauš),J.Jiránek,R.Kyncl,M.Krůta

K.Vajs , P.Novák (J.Kříž)

Branky:K.Vajs 3x , D.Štich ,P.Novák

Rozhodčí: Mázdra,Hájek,Pergl

Poločas z říše snů – ve 35 min. byl stav 5:0 a dalo by se říct,že je po zápase, ale soupeř se i za nepříznivého stavu sympaticky snažil hrát dobrý fotbal. 120 diváků se dobře bavilo.

24.4.2011               Čechie Nový Jáchymov - Doubravan     2 : 0  (pol. 0:0)

Ma.Palek

J.Zelenka,Mi.Palek,J.Jiránek (J.Kříž),R.Kyncl,M.Krůta

K.Vajs , P.Novák

Rozhodčí: Červenka,Ducký ,Vlachopulos P.

Ani zdaleka jsme nezopakovali  výkon z předešlých zápasů a celkem zaslouženě jsme prohráli utkání „o šest bodů“. Pochvalu si zaslouží pouze brankář M.Palek. Navíc jsme k tomuto utkání odjížděli pouze se dvanácti hráči. Takto se o záchranu v soutěži nebojuje!!

1.5.2011                               Doubravan  - FK Komárov     2 : 2  (pol. 0:1)

Ma.Palek

R.Šebek (J.Zelenka) ,Mi.Palek,J.Jiránek,M.Krůta (J.Kříž), D.Štich

K.Vajs , R.Kyncl

Rozhodčí: Marx,Pecka,Vlachpulos A.

Branky: Zelenka J.,Vajs K.

V bojovném utkání jsme prohrávali již 0:2 , ale v závěru utkání jsme dokázali vyrovnat. Hosté od první minuty druhého poločasu zdržovali,což odměnil rozhodčí pětiminutovým nastavením hrací za velké nelibosti hostů. Bod je sice málo,ale zaplať pánbůh za něj. Zranění kolena si ze zápasu odnesl brankář M.Palek.

7.5.2011                                     SK Tlustice – Doubravan    2 : 1   (pol. 1:0)

J.Kopic

,Mi.Palek (J.Zelenka),J.Jiránek,M.Krůta,R.Kyncl, D.Štich

K.Vajs (J.Kříž), P.Novák

Rozhodčí: Hájek,Mázdra,Knotek

Branka: L.Šmehlík

Již v šesté minutě jsme inkasovali velmi laciný gól po rohu a ve dvacáté  minutě se zranil K.Vajs. Přesto tým v prvním poločase proti průměrnému soupeři hrál velmi špatně s malým nasazením. Druhý poločas začal ve stejném tempu a až druhá,opět velmi laciná branka soupeře nás trochu probudila a soupeře jsme přehrávali,ale dokázali jsme již pouze snížit.

Situace je již velmi vážná a vypadá to,že někteří hráči stále neví co je ve hře.

15.5. 2011                     Doubravan  -  Horymír Neumětely      2 : 1  (pol. 1:1)

M.Palek

L.Šmehlík, J.Ptáček (J.Kříž), P.Moutelík

,Mi.Palek (J.Zelenka),D.Štich, J.Jiránek,M.Krůta,(P.Novák)

K.Vajs, R.Kyncl, R.Šebek

Rozhodčí: Kareš , Šnajdr , Filip

Branky: R.Kyncl (PK) , P.Novák

Přestože jsme měli v utkání převahu a velký počet dobrých příležitostí, soupeř z ojedinělého útoku vyrovnal a my jsme se nervovali až do poslední minuty,kdy Pavel Novák po rohovém kopu zařídil vítězný gól. I přes zisk tří bodů zůstává naše situace velmi vážná. V posledních pěti kolech musíme minimálně třikrát vyhrát a ani to nemusí neznamenat jistotu záchrany.